NT plėtotoja UAB „Unique Properties“ šią savaitę pradėjo dviejų korpusų daugiabučio „Vilniaus Džiazas“ statybas sostinės senamiestyje, K. Vanagėlio g. 11 ir 18. Per artimiausią mėnesį ketinama pradėti ir unikalaus tarpukario architektūros kultūros paveldo objekto tvarkybos darbus, o viso komplekso statybų pabaiga numatoma trečią 2025 m. ketvirtį.

Jau anksčiau turėjusi sutartį su statybų valdymo kompanija „Incorpus“, „Unique Properties“ per pastarąjį mėnesį pasirašė sutartis su pamatų specialiste UAB „Vilniaus rentinys“ bei už konstruktyvą atsakinga UAB „Veikmės statyba“ ir šią savaitę pradėjo realius darbus. Artimiausiomis savaitėmis bendrovė tikisi išsirinkti ir 1200 kv. m ploto administracinio pastato – Lenkijos vartotojo kooperatyvo „Spolem“ buvusios Vilniaus būstinės – tvarkybos partnerius.

„Vilniaus Džiazo“ komplekse bus išplėtoti 66 butai, 11 komercinių patalpų pirmuose daugiabučio aukštuose, taip pat viešas Ričardo Gavelio vardo skveras ir administracinis pastatas. Statybų leidimą naujiems pastatams bendrovė gavo šį sausį, o tvarkybos leidimą paveldo objektui – dar pernai.

Pasak „Unique Properties“ vadovo Gedimino Tursos, gavusi statybų leidimą bendrovė sulaukė didelio interesantų susidomėjimo ir per porą savaičių pardavė dar kelis butus. Šiuo metu „Vilniaus Džiaze“ pasirašyta apie 20 preliminarių sutarčių dėl butų ir parduotos kelios komercinės patalpos. Butų kvadratinio metro kaina projekte svyruoja tarp 5 ir 12 tūkst. Eur.

„Pasitikėjimą „Vilniaus Džiazo“ projektu demonstruoja ir finansų partneriai. Statybos darbai pradedami nuosavomis ir tarpinio finansavimo lėšomis, finalizuojami susitarimai dėl tolesnio finansavimo, įskaitant bankinį. Net nuosaikesnės būsto rinkos fone jaučiame didelį pirkėjų ir kreditorių pasitikėjimą išskirtine architektūra“, – komentuoja G. Tursa.

„Vilniaus Džiazas“ rinkoje išsiskirs 4,5 m aukščio butų lubomis ir 4 m vitrininiais langais, taip pat itin kokybiškomis eksterjero ir interjero medžiagomis. Pirmo aukšto gyventojai turės nuosavus kiemelius ir prieigą prie sodo, o antrame ir trečiame aukštuose įrengti balkonai ir paskutiniame privačios terasos.

Komplekso teritorijoje numatyta ne tik atvira ir gyvybinga komercinė gatvelė šiaurės-pietų ašimi, bet ir naujos patogios jungtys pėstiesiems ir dviratininkams geležinkelio stoties link. „Unique Properties“ kartu su „Do Architects“ sukurtas buvusio sandėlio sprendimas taip pat išspręs vairuotojams ir pėstiesiems puikiai pažįstamą Drujos gatvės „butelio kaklelio“ situaciją.

G. Tursa teigia ieškantis pagrindinio nuomininko tvarkomam administraciniam pastatui, suprojektuotam tarpukario lenkų architekto Waclaw Syrtowt. Šiame ypatingo grožio kultūros vertybių registre esančiame pastate, išsaugojusiame nemažai vertingų fasado ir unikalių vidaus elementų, plėtotojo vertinimu, galėtų įsikurti ambasada, ugdymo įstaiga ar išskirtiniai biurai. Pastato nuomininkas naudotųsi bendra komplekso požemine stovėjimo aikštele ir turėtų tik jam skirtą statymo zoną.

„Vilniaus Džiazo“ projektą parengė „Do Architects“ studija, statybų valdymu rūpinasi „Incorpus“, teisės klausimais konsultuoja „Sorainen“. Komerciniais ir rinkodaros aspektais rūpinasi „Ober-Haus“, bet „Unique properties“ dalį pardavimų atlieka tiesiogiai arba skaidriai bendradarbiaudama su trečiosiomis šalimis.

Iš viso į kompleksą „Unique Properties“ investuoja apie 23 mln. Eur. Anksčiau Gediminas Tursa yra išplėtojęs tokius prestižinės klasės NT projektus Vilniuje kaip „Senamiesčio dominija“, „Sapiegos dominija“, „Gaono 8“, „Embassy House“, „Pliaterių rūmai“ ir kt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist