2021-ųjų metų pabaigoje „Made in Vilnius“ rašė apie Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkurso nugalėtojus. Tąsyk konkurse iš viso buvo pateikti 33 darbai, iš kurių 22 vertinimo procedūrų metu buvo atmesti kaip neatitikę konkurso sąlygų arba vertinimo komisijos įvertinti mažiau nei 50 balų iš 100 galimų.

Pirmoji vieta skirta projektui „RRUMAI“, kurio autorius yra UAB “PROCESSOFFICE” iš Lietuvos, projekto autoriai – Vytautas Biekša, Dovilė Kriščiūnaitė, Coralie Lamilhau, Eglė Matulaitytė, Martynas Brimas, Viktorija Rimkutė, Adelė Dovydavičiūtė.

Šių metų kovo mėnesį buvo pristatomi šio komplekso patikslinti projektiniai siūlymai, o rugpjūčio 10 d. Vilniaus miesto savivaldybė pritarė šiam projektui.

Kaip būtų sutvarkoma viešoji erdvė?

Projektiniuose siūlymuose pristatomi ne tik rekonstruojamų pastatų vaizdiniai, bet ir siūlomi viešosios erdvės palei Vilniaus gatvę sutvarkymo sprendiniai.

„Vienas esminių projekto tikslų – kokybiškos viešos erdvės suformavimas, aiškiai išskiriant Radvilų rūmų (muziejaus reprezentacinį) kiemą (zona A) ir žaliąją miesto aikštę ties Vilniaus gatve (zona B). Pokaryje nugriovus tankų perimetrinį užstatymą, buvo suformuota atvira erdvė su neapibrėžta funkcija ir parkingu. Šį sluoksnį traktuojame kaip paskutinį naujausią XXa. modernistinės erdvės intervenciją, kurią siūlome kaip lygią plokštumą suformuoją iš didelio formato sidabrinio granito plokščių. Ši lygi plokstuma judant link Radvilų rūmų palaipsniui transformuojama <…> ir atliktų kelias funkcijas; paskirstytų viešą erdvę skirtingam naudojimui; lygi dalis – intensyviam pėsčiųjų ir dviračių eismui palei Vilniaus g., palaipsniui žemėjančios pandusais buvusio užstatymo kiemų zonose, bei amfiteatro elementais sukuria teatrališką nusileidimą į XVIIa. Radvilų rūmų lygį. Nusileidimai taip pat naudojami lankytojų ir krovininio transporto patekimui į Radvilų rūmų kiemą iš Vilniaus g. (ties Palangos gatve)“, – rašoma projektiniuose siūlymuose.

Aikštėje pagal fizines ir ekonomines galimybes išsaugojama dauguma čia esančių medžių. Projektinių siūlymų rengėjai pagrindinio kiemo erdvės šiaurinėje (orientuotoje į pietus) dalyje numato kavinės lauko zoną su atskiru įėjimu. Papildomas įėjimas į muziejaus parduotuvę numatytas atkuriant arkinę vartų angą istoriniame rytų korpuso fasade.

Teritoriją prie Vilniaus g. siūloma gausiai apželdinti

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog miesto žaliojoje aikštėje ties Vilniaus g. (zona B) siūloma išsaugoti vertingus medžius teritorijos pietinėje ir didelį medį sklypo šiaurinėje dalyje. Žaliojoje aikštėje ties Vilniaus g. (zona B) planuojama gausiai papildyti naujais medžiais su neaukštų krūmų ir daugiamečių augalų rinkiniu apsodintais žaliaisiais plotais aikštės lygyje. Mažesnės apimties želdiniai numatytas teritorijos pietinėje dalyje, bei lokaliai ties amfiteatro elementais leidžiantis link Radvilų rūmų kiemo. Centrinė miesto viešos erdvės (dalis B) dalis, bei rūmų kiemas siekiant palikti atviras erdves ir išryškinant architektūrinį ansamblį, jo siluetą ir architektūrą, bei leisti šias erdves funkcionaliai naudoti renginiams, apželdinti nebus. Rūmų kieme augančios pokariu sodintos liepos būtų šalinamos.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Vilniaus g. 24, Senamiestis;
  • Sklypo plotas – 10 589 m2;
  • Apželdintas sklypo dalies plotas – 2 754,96 m2 (6% sklypo dalies);
  • Pastatų energetinio efektyvumo klasė – iki A++;
  • Projekto vystytojas/statytojas – Lietuvos nacionalinis dailės muziejus;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Processoffice“, projekto vadovas – Vytautas Biekša;

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

42 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist