Statybos Vilniuje

Santariškėse prasidės 2 daugiaaukščių automobilių saugyklų statybos

Daugiau nei vieną dešimtmetį  automobilių parkavimas prie „Santaros klinikų“ (anksčiau žinomų Santariškių vardu) buvo tarsi loterija, nes esant dideliam automobilių srautui ne visiems pavykdavo rasti vietą savo automobiliui greta klinikų, o esamos antžeminės aikštelės būdavo ir yra tiesiog perpildytos. „Santaros klinikose“ dirba 5761 darbuotojai, iš jų 1269 gydytojai, 1944 slaugytojai ir kiti specialistai, šioje gydymo įstaigoje per metus vidutiniškai gydoma apie 1 milijoną ambulatorinių ir apie 100 tūkstančių stacionarinių pacientų ir daugumos jų minima problema – komplikuotas automobilių parkavimas klinikų teritorijoje.  Akivaizdu, jog problema savaime niekur nedings, o Sveikatos apsaugos ministerijai vykdant reformas ir optimizuojant gydymo įstaigų tinklą – paslaugų spektras teikiamas šiose klinikose tik didės, dėl ko žmonių srautas „Santaros klinikose“ tik augs.

Ilgus metus buvo tiesiog kalbama, kad reikalinga daugiaaukštė automobilių saugykla, kuri galutinai išspręstų šią itin aktualią problemą. 2017 metų pabaigoje buvo pasirašyta koncesijos sutartis su viešąjį konkursą laimėjusia įmone UAB „Santaros parkavimo paslaugos“, kuri Santariškių medicinos įstaigų miestelyje (SMM) įsipareigojo sukurti daugiaaukščių bei antžeminių stovėjimo aikštelių infrastruktūrą su 2250 naujų automobilių stovėjimo vietų.

Miesto savivaldybę pasiekė projektiniai siūlymai, kuriuose numatyta, kad Santariškėse būtų statomos net dvi daugiaaukštės automobilių saugyklos: viena talpins net 635 automobilius, kita – 180.

 

„Viso, sutarties įgyvendinimo laikotarpiu, SMM bus suremontuotos aštuonios esamos ir pastatytos penkios naujos automobilių stovėjimo aikštelės: dvi antžeminės aikštelės, dvi daugiaaukštės aikštelės ir viena daugiaaukštė aikštelė su sandėliavimo patalpomis“, – rašoma Vilniaus savivaldybei pateiktuose projektiniuose siūlymuose.

Didesnioji automobilių saugykla bus apželdinta vijokliais

„Teritorijoje, virš kurios numatoma daugiaaukštės saugyklos statyba, stovi skulptūra , kurią planuojama perkelti į šią teritoriją tarp pastatų. Saugyklos pietinėje ir vakarų pusėse teritorijoje numatoma pasodinti naujų želdynų. Siekiant sumažinti vizualinį statinio poveikį, numatoma visą saugyklos fasadą perimetru apsodinti vijokliais. Siekiant sumažinti vizualiai agresyvų stogo – automobilių saugyklos plotą matomą iš ligoninės viršutinių aukštų, ant šio stogo virš automobilių stovėjimo vietų numatoma įrengti stogines su saulės energijos kolektoriais“, – miesto savivaldybei pristatomi būsimi teritorijos tvarkymo darbai ir galimi sprendiniai.

 

Santariškių automobilių saugykla

Statoma nauja saugykla Santariškių g. 16

„Daugiaaukštė automobilių saugykla projektuojama atviro tipo. Fasadų apdaila projektuojama iš perforuoto korteno fasadinių plokščių. Šia medžiaga apdailinami atitvarai kiekviename aukšte statinio perimetru. Kolonos, atraminės sienutės ir laiptinės paliekamos natūralaus betono spalvos. Betoninės statinio konstrukcijos paliekamos nedažytos“, – nurodyma projektiniuose siūlymuose.

Santariškių automobilių saugykla

 

Parkavimo infrastruktūra bus plečiama ir toliau

Tinklalapyje santarosparkavimas.lt jau galima psmatyti, kaip būsimos aikštelės bus įkomponuotos į „UniPark“ tinklą. Vis dėlto kyla abejonių, ar bus suspėta įgyvendinti abu planus iki kitų metų liepos. Interaktyviame žemėlapyje taip pat galima pastebėti, jog antžeminio parkavimo tinklo plėtra nesibaigs šiais dviem projektais – numatomos aikštelės Santariškių gatvėje 4 (P9) statybos, kurioje tilps beveik 1200 automobilių.

UAB „Santaros parkavimo paslaugos“ direktorius Marius Blagnys paklaustas, ar suspės įgyvendinti projektus iki kitų metų liepos nedvejodamas patikino, kad projektas bus sėkmingai įgyvendintas iki numatyto termino, t.y. 2019 m. liepos mėnesį. Užklaustas apie įkainų pokyčius įmonės direktorius užtikrino, kad kainodara išliks tokia pati, kaip ir darbar veikiančiose aikštelėse.

MadeinVilnius jis taip pat pabrėžė: „Įsigaliojus koncesijos sutarčiai, bus sukurta 2 250 stovėjimo vietų, atlikti aikštelių infrastruktūros atnaujinimo darbai ir, tokiu būdu, išspręstas stovėjimo vietų trūkumas Santariškių medicinos miestelio darbuotojams bei lankytojams“.

 

Santariškių automobilių saugykla

Projekto techniniai parametrai

 • Projekto vystytojas – UAB „Santaros parkavimo paslaugos“ („UniPark“ dalis);
 • Projektinius siūlymus ruošė – UAB „Cloud architektai“, Narvydas Cibulskis.

Daugiaaukštė automobilių saugykla P11:

 
 • Planuojamo objekto adresas – Santariškių g. 1;
 • Pastato antžeminis plotas – 4862,9 m2;
 • Pastatas bus 3 aukštų (bus leidžiama parkuoti ir ant pastato stogo);
 • Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 635 vnt.;
 • Planuojama atidaryti 2019 liepą.

Daugiaaukštė automobilių saugykla P8:

 • Planuojamo objekto adresas – Santariškių g. 16;
 • Pastato antžeminis plotas – 3867,97 m2;
 • Pastatas bus 3 aukštų (bus leidžiama parkuoti ir ant pastato stogo);
 • Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 180 vnt.;
 • Planuojama atidaryti 2019 balandį

Santariškių automobilių saugykla

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 17-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas pirmadienį, rugsėjo 17 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, kabinete 215. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
2 metus

Pagaliau. Tikrai siaubinga padetis siuo metu Santariskese.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button