Vilniuje, Šnipiškėse, bendrovės „Releven Prime Properties“ užsakymu projektuojami du nauji administraciniai ir vienas gyvenamosios paskirties pastatas. Jei po visuomenės pastabų Savivaldybės specialistai pritars projektiniams pasiūlymams, bus galima rengti biurų ir gyvenamųjų patalpų komplekso Lvivo g. 59 sklype techninį projektą.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks 2023 m. sausio 13 d., 17 val., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, Tarybos posėdžių salėje.   

Projektuojamas sklypas – viena paskutinių didelių neišvystytų teritorijų Konstitucijos prospekto prieigose. Privačiame 1,2 ha ploto sklype šiuo metu pastatų nėra, teritorija apaugusi medžiais. Už šios teritorijos prasideda mažaaukštis istorinis Šnipiškių priemiestis. 

Šioje teritorijoje planuojama statyti šešių korpusų administracinių pastatų ir gyvenamųjų namų kvartalą. Pastatai – nuo 1 iki 22 aukštų. Po jais suplanuota trijų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė 804 automobiliams, dviračių saugyklos ir techninės patalpos. Įvažiavimas į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę bus iš Lvivo ir Krokuvos gatvių. Bendras pastatų plotas – 55 tūkst. kv. m, požeminė dalis – 34 tūkst. kv. m. 

Pirmasis aukštas bus skirtas komercijai – prekybos, paslaugų, maitinimo įmonėms. Stogai bus apželdinti, įrengiamos terasos. Gyvenamajame pastate projektuojama apie 330 įvairaus dydžio butų. Administracinėse patalpose planuojama daugiau kaip 1100 darbo vietų.  

Teritorijoje planuojamos viešosios erdvės: apželdinti skverai, pėsčiųjų takai, vidiniai kiemeliai ir želdinių masyvai.

Pastato projektas atrinktas 2021 metų pabaigoje vykusio tarptautinio kviestinio architektūros konkurso būdu. Buvo pateikti 6 projektai, iš kurių tolesniam vystymui atrinkti du: „Summit” (aut. UAB „Aketuri architektai“) ir „Watermark”  (aut. UAB „Arches“). Generalinis projektuotojas – UAB „Sweco Lietuva“. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

40 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.