Statybos Vilniuje

Prie Kairėnų botanikos sodo – nauja individualių namų gyvenvietė

Vienoje miškingiausių Vilniaus apylinkių, šalia Kairėnų botanikos sodo esančiuose Gailiūnuose, gimsta nauja individualių namų gyvenvietė. „Grinės“ vardu pavadintoje 37 hektarų ploto gyvenvietėje suprojektuoti 165 namų valdos sklypai, kurie vilniečius vilios ne tik draustinių apsuptu kraštovaizdžiu, patogiu susisiekimu su miesto centru, bet ir centralizuotai įrengtomis miesto inžinerinėmis komunikacijomis. Šių inžinerinių komunikacijų statybą organizavo ir finansavo sklypų savininkų įsteigta „Gailiūnų asociacija“.

Ruoštasi dešimt metų

Būsima gyvenvietė sudaryta iš vienbučių ir dvibučių namų statybai skirtų sklypų. Iki 90 proc. sklypų jau atvestas miesto vandentiekis, buitinių nuotėkų šalinimo bei elektros tiekimo tinklai, pakloti asfaltbetonio dangos statybai reikalingi gyvenvietės gatvių ir privažiavimo kelio pagrindai, įrengtas Grinės g. apšvietimas, pastatyti priešgaisrinės saugos vandens rezervuarai, įrengiama vaizdo stebėjimo kamerų sistema. Per pastarąjį dvejų metų laikotarpį gyvenvietės poreikiams nutiesta per 5 km gatvių, 13 km vandentiekio ir buitinių nuotėkų vamzdynų, 9 km elektros tinklų. Nuo šių metų atskirais etapais įgyvendinami gyvenvietės gatvių asfaltbetonio dangos klojimo ir šaligatvių tiesimo darbai.

 

„Mūsų gyvenvietės naujakuriai gauna jau pastatytus inžinerinius tinklus, išvengdami daug laiko ir energijos atimančių jų projektavimo bei derinimo procedūrų. Asociacija pasirūpina viskuo, net gatvių apšvietimu ir vaizdo stebėjimo kamerų sistema, kad sklypų savininkai galėtų koncentruotis tik į savo namo statybas“, – teigia „Grinės“ gyvenvietę vystančios „Gailiūnų asociacijos“ pirmininkas Eugenijus Bytautas.

Kaip tvirtina „Gailiūnų asociacijos“ atstovai, gyvenvietės teritorijos planavimo procedūros, inžinerinių komunikacijų ir gatvių projektavimas bei statybos leidimų gavimas užtruko beveik 10 metų.

Siūlys kurortinę kasdienybę

 

Projekto vystytojai neslepia, jog daugiausiai dėmesio „Grinės“ gyvenvietė sulaukia iš tų sostinės gyventojų, kurie nori gyventi sveikoje ir švarioje aplinkoje. Apylinkėse nėra taršių pramonės įmonių, intensyvaus transporto judėjimo magistralių: sklypų masyvą tiek iš šiaurinės, tiek iš vakarinės ir rytinės pusės supa draustiniai ir brandūs, toli besidriekiantys pušynai. Neabejojama, jog naujakuriai pamėgs maudytis greta esančiuose Tapelių ir Kairėnų ežeruose, su kuriais „Grinę“ jungia vaizdingi miško takai, taip pat aktyviai naudosis Vilniaus miesto savivaldybės plečiamu dviračių takų tinklu, sujungsiančiu šias apylinkes su sostinės centru. Plačią kultūrinių, pramoginių ir pažintinių renginių įvairovę užtikrins netoliese įsikūręs ištisus metus veikiantis Kairėnų botanikos sodas.

„Sklypų masyvą nuo Saulėtekio alėjos skiria šešios minutės kelio automobiliu. Važiuojant iš Užupio pusės, „Grinės“ gyvenvietė iš miesto centro pasiekiama per penkiolika minučių. Tačiau atvykęs į šias vietas, pasijunti kaip kurorte ir visai nepagalvotum, kad jis taip arti sostinės centro“, – pažymi E. Bytautas.

Numatomos Grinės gyvenvietės sklypų kainos svyruoja nuo 3000 iki 5000 eurų už vieną arą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis

Projektas galetu vadintis: “Link Astravo”

tomas

Visi kraustosi arciau astravo :DDD

Ritis

asfaltas nupaisytas su paintu, solidu…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button