Buvusio kino teatro „Tėvynė“ pastate, dalyje šio „socialistinio realizmo“ pastato šiuo metu veikia muzikinis teatras, planuojama atlikti kapitalinį remontą. 1954-aisiais statyto kino teatro rekonstrukcija paskutinį kartą atlikta 2002-aisiais metais. Viešajame svarstyme su visuomene buvo aptariami projektiniai siūlymai, kuriais maitinimo paskirties pastatą norima padalinti į devynis turtinius vienetus. 8-iems iš jų norima pakeisti paskirtį į kūrybines dirbtuves.

Teigiama, kad butai nebus įrengti

„Kūrybinių dirbtuvių patalpos negali būti naudojamos gyvenamajai paskirčiai, dėl nepakankamos insoliacijos. Kūrybinės dirbtuvės projektuojamos pastato Šiaurinėje pusėje pirmame aukšte ir pastogėje. Pastato kūrybinės dirbtuvės turės atskirus įėjimus nuo esamų maitinimo paskirties patalpų, jos turės įėjimus iš atskirų laiptinių ir tiesiai iš lauko.

Projektuojamos erdvės (kūrybinės dirbtuvės) yra meninės paskirties naudojimui. Šios patalpos bus naudojamos kaip menininkų kūrybinės ir ekspozicinių renginių erdvės“, – apie naujai planuojamų įrengti patalpų pritaikymą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Pagrindiniai kapitalinio remonto darbai

Numatomi šie spendimai fasadams: Įrengti plokštumines, VELUX tipo stoglangių eiles, maskavimui įrengiant bendrą žaliuzių sistemą; būtų įrengiami šviesos tuneliai apatinėje stogo šlaito dalyje; dabartinė stogo danga būtų keičiama nauja lygios, klasikinės lakštų skardos danga; būtų įrengiama nauja lietaus nuvedimo sistema ir montuojami sniego gaudytuvai; 2002-ais metais rekonstrukcijos projektu suformuotame frontone, Šiauriniame fasade, būtų įrengiami du langai; būtų demontuojamas vėlyvas, betoninis pandusas, o vietoj jo būtų įrengiamas keltuvas žmonėms su negalia.

Numatomi darbai rūsyje: būtų demontuojamos nekapitalinės pastato pertvaros ir taip pat būtų įrengiamos techninės patalpos, kurios bus perkeltos iš pastato pastogės.

Numatomi darbai pirmame aukšte: Salės patalpa būtų padalinama į 4 kūrybinių dirbtuvių paskirties turtinius vienetus su antresolėmis; numatoma papildomai formuoti virtuvės patalpą maitinimo paskirties patalpoms (teatro patalpoms); šiame aukšte numatoma išlyginti grindų lygį ir suformuoti bendro naudojimo laiptinę į pastato pastogę.

Atliekami darbai antrame aukšte: būtų demontuojamos 2002-aisiais rekonstrukcijos projektu suformuotos galerijos salės patalpoje ir naujai suformuojama pertvara tarp kitos ir maitinimo paskirties patalpų.

Darbai pastogėje: būtų sustiprinamos pastogės aukšto perdangos ir suformuojama nauja perdanga pastogės Šiaurinėje dalyje;  taip pat būtų apšiltinamas stogas ir įrengiamos plokštuminių, VELUX tipo stoglangių eilės ir būtų Įrengiami šviesos tuneliai apatinėje stogo šlaito dalyje; taip pat demontuojamos esamos pertvaros ir pastogės patalpose formuojamos 4 kūrybinių dirbtuvių paskirties turtiniai vienetai.

Projekto techniniai parametrai

 • Esamo objekto adresas – Kalvarijų g. 85, Žirmūnų seniūnija;
 • Sklypo plotas – 1 650 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 332,94 m2 (20,18% sklypo ploto);
 • Pastato bendras plotas – 1 233,05 m2;
 • Statinio aukštis – 2 aukštai su mansarda (10,69m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – nenurodyta;
 • Kūrybinių dirbtuvių kiekis – 8 vnt.;
 • Maitinimo paskirties patalpų kiekis – 1 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 8 vnt. (antžeminis parkavimas);
 • Projekto vystytojai – privatūs asmenys N.T. ir A.T.;
 • Projektinius siūlymus ruošė MB „Banderas LT“, projekto vadovas Ramūnas Buitkus.
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

36 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist