Statybos Vilniuje

Menininkai susivienijo išskirtiniam meno projektui Užupyje

Trylika gerai žinomų menininkų priėmė iššūkį sukurti didžiausią Lietuvoje galeriją laiptinėse. Nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė „MG Valda“ subūrė skulptorių, tapytojų, keramikų, grafikų, fotografų komandą, kuri „Užupio krantinių“ gyvenvietės laiptines pavers unikaliomis meno galerijomis.

Užupis yra neatsiejamas nuo meno, kuris įsismelkęs net į namų sienas ir yra šio rajono vizitinė kortelė. Suburdami net trylika gerai žinomų menininkų unikaliam projektui – didžiausiai Lietuvoje meno galerijai laiptinėse – puoselėjame rajono dvasią bei siekiame ją papildyti“, – teigia „MG Valdos“ rinkodaros vadovė Akvilė Liaudanskienė.

 

„Užupio krantinių“ galeriją laiptinėse puoš Eglės Ridikaitės, Kristinos Norvilaitės, Vaidos Keleras, Kunigundos Dineikaitės, Tomo Martišauskio, Nerijaus Baublio, Sonatos Vosyliūtės Čepukėnienės, Mariaus Skundžinsko, Mingailės Mikelėnaitės, Vitos ir Gedimino Kalinauskų, Justės Kildišytės bei Monikos Gedrimaitės darbai.

„Užupio krantinių“ projektas suskirstytas į namų laiptines, kurių kiekviena pavadinta pagal senųjų Užupio gyventojų profesijas. Kiekvienoje namo laiptinėje, kurių iš viso yra 18, atsiras skirtingi autorių darbai, atspindintys to namo identitetą ir skirtingas profesijas. Pavyzdžiui, Audėjų namo laiptinėje bus iškabinti tapytojos Eglės Ridikaitės kūrinių riboto tiražo atspaudai iš darbų ciklo „Palikimas. Babutas skarialas“, tuo metu Teatralų namo laiptinėje puikuosis keramikės Mingailės Mikelėnaitės unikalios kompozicijos iš kaukių.

„Užupis man asocijuojasi su laisve. Čia, atrodo, žmonės yra kitokie: jie kūrybiškesni, laisvesni, kitaip gyvenantys. Visuomet svajojau, kad NT vystytojai glaudžiau bendradarbiautų su menininkais kurdami bendras erdves, suteikdami žmonėms galimybę mėgautis menu įvairesnėse vietose“, – sako dailininkė Kristina Norvilaitė, jau daug metų kurianti Užupyje.

 

Norvilaitė grafikos darbais papuoš Grafikų laiptinę, tuo tarpu Architektų laiptinėje puikuosis unikalios pašto dėžutės-nameliai, simbolizuojantys laisvę.

„Vokietijoje, pavyzdžiui, statant daugiabučius ar komercinius objektus, didelis dėmesys skiriamas erdvių apipavidalinimui. Menininkai vis dažniau pasitelkiami siekiant įkvėpti gyvybės bendrosioms patalpoms. Viešųjų erdvių pavertimas savotiškomis meno galerijomis skatina visuomenės domėjimąsi menu ir tuo pačiu juos įtraukia“, – teigia Kunigunda Dineikaitė, Užupio „Meno inkubatoriaus“ kūrėja.

 

Dineikaitės darbai, vaizduojantys amžinąsias vertybes, magiją, šilumą, kurią spinduliuoja pats Užupis, puoš net keturias „Užupio krantinių“ laiptines. Pavyzdžiui, Astronomų laiptinėje ant sienų bus piešiamos žvaigždynų trajektorijos.

Milžinišką freską, kuri bus per visą Tapytojų laiptinės sieną, kurs tapytojas Nerijus Baublys ir Sonata Vosyliūtė Čepukėnienė. Joje ketinama atvaizduoti Užupio rajono dvasią. „Freskoje stengsiuosi atvaizduoti tokį miestą, kokiame man pačiam teko gyventi – su bokštais, žaidžiančiais vaikais, klaidžiojančiais katinais ir nakties pakeleiviais. Šiuo metu stebime savotišką Užupio virsmą, tad savo piešinyje noriu įamžinti tai, ką pats mačiau gyvendamas šiame stebuklingame rajone“, – sako N.Baublys.

Pasak dailininko, jį sužavėjo galimybė įamžinti tam tikrus savo gyvenimo laikotarpio įspūdžius ir tuo pačiu atskleisti senąją Užupio dvasią, parodyti, kad tai yra išskirtinis rajonas, jungiantis istorinę praeitį su šiuolaikiškumu.

 

„MG Valda“ jau ne pirmą kartą savo vystomuose projektuose sujungia savo tiesioginę veiklą ir menininkų idėjas: praėjusiais metais Vilniaus Antakalnio rajone pristatyta žalioji erdvė su daugiafunkcinių meno kūrinių parku, o jau metų pabaigoje sostinės Senamiestyje atidarytas aukštos klasės viešbutis „Artagonist“, kuriame 16 Lietuvos menininkų viešbučio kambarius pavertė meno galerijomis. Garsių fotomenininkų darbai taip pat eksponuojami „Eglių terasų“, „Pušų terasų“, „LightHouse“ gyvenamuosiuose namuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Karpis

Būsimi gyventojai apie Užupio Krantines https://www.facebook.com/groups/1584967415060691/

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button