Statybos Vilniuje

„Hanner“ ruošiasi dar vieno verslo centro Žalgirio stadiono teritorijoje statyboms

Buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje, adresu Rinktinės g. 3 ruošiamasi naujo verslo centro statyboms.

Šiuo metu visoje teritorijoje vykdomi intensyvūs paruošiamieji statybos darbai. Vakarinėje jos dalyje baigiami viešbučio ir dviejų administracinių statinių sujungtų uždaru vidiniu kiemu statybos darbai. Planuojamo naujo administracinio pastato vieta numatyta lygiagrečiai Šeimyniškių gatvei, šiaurinėje kvartalo dalyje. Šiuo metu pastato vieta yra apleista, nepatraukli, apaugus šabakštynais ir kita beverte augmenija. Pastatą suprojektavo „Senamiesčio projektai“.

Naujasis verslo kvartalas planuojamas dviejų miesto centrui svarbių gatvių kryžkelėje, kurių viena – Šeimyniškių gatvė jungia vystomą verslo kvartalą su Naujuoju miesto centru, esančiu Konstitucijos prospekte, kita – Rinktinės gatvė, vedanti į senąją miesto dalį – senamiestį. Projektuojamas naujasis biurų pastatas „BSN“ yra planuojamas, buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijos šiauriausioje kvartalo dalyje, todėl formuoja kvartalo perimetrą. Architektūriniu požiūriu pastatas turi vaidinti itin svarbų vaidmenį vystomame kvartale. Jis turi tapti įsimintinais, ikoniškais vartais naujoje numatomoje biurų zonoje bei tuo pačiu suteikti aukščiausią kokybės standartą projektuojamoms biurų erdvėms. Kitaip tariant mes šiuo projektu siekiame sukurti subalansuotą urbanistinę ir architektūrinę kokybės dermę su numatoma komercinės funkcijos verte. 

 

Mes to siekiame ieškodami būsimos pastato architektūrinės išraiškos, skaidydami pagrindinį stačiakampį gretasienį tūrį (kurio dydis apytiksliai yra 110m x 20m x 32m), į du tūrius. Jie sukabinami tarpusavyje ilgosiomis kraštinėmis, taip sukurdami didelio mastelio „urbanistinį langą“-atriumą, kuris eina per visą pastato gylį. Šis „langas“ išreiškia ir pažymi pagrindinę pastato vidinės struktūros erdvę – vestibiulį, kuris darniai apjungia įėjimus iš šiaurinės ir pietinės pastato pusių ir jungia Rinktinės gatvę su kvartalo vidumi. Tokiu būdu, pastatas tampa urbanistiniu įvykiu, tai yra ne tik tampa objektu, stovinčiu pats sau, bet ir darniai įsilieja į miesto urbanistinę struktūrą ir naują kvartalą. Tai „langas“, kuris architektūrine išraiška jungia esamą su nauju ir siekia patraukti būsimųjų nuomininkų bei praeivių dėmesį. 

 

 

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
slamstine architektura....
slamstine architektura....
3 metus

ZIAURU TOOOOKIA GERA VIETA UZSTATO TOKIU ARCHITEKTURINIU SLAMSTU….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button