Architektūrų biuras „Cloud architektai“ teisme siekia, jog Vilniaus regioninei architektūros tarybai būtų uždrausta svarstyti jo rengiamus naujo teismų pastato bei investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ biurų pastato projektus.

„Cloud architektų“ advokatas Evaldas Klimas teigia, kad jo klientus nustebino tai, kaip neskaidriai veikia regioninės architektų tarybos.

„Nors po praėjusiais metais įsigaliojusio naujojo architektūros įstatymo jos turėjo tapti svarbia architektų savivaldos dalimi, realybė parodė, kad galimai neteisėtai paskirti tarybų nariai dažniau svarsto ir kritikuoja konkrečius kitų architektų projektus, nepateikdami visuomenei suprantamų argumentų“, –  pranešime spaudai sakė E. Klimas.

Biuras Vilniaus miesto apylinkės teismui pateikė ieškinį, kuriuo prašoma negaliojančiais pripažinti Lietuvos architektų rūmų sprendimus dėl Vilniaus regioninės architektūros tarybos sudėties, o pastarajai būtų laikinai uždrausta organizuoti „Cloud architektų“ projektų ir su jais susijusių klausimų svarstymą.

„Spalio pradžioje sužinojęs, kad taryboje bus svarstomi jų projektuojami objektai, biuras kreipėsi į Vilniaus tarybos pirmininką Toma Grunskį, prašydamas pateikti informaciją, kokiais pagrindais ir aspektais bus svarstomi projektai. Taryba į prašymus atsakė formaliai ir lakoniškai“, – sakoma pranešime.

Anot jo, pagal įstatymą, tarybos narius nuo rūmų turi deleguoti visuotinis suvažiavimas, tačiau jam nebuvo pateiktos tarybos narių kandidatūros, o į tarybą Architektų rūmų taryba nusprendė paskirti su ja susijusius asmenis.

Kol kas neaišku, kada teismas imsis nagrinėti šį prašymą.

Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė BNS teigė, jog rūmai gins savo veiklą.

„Rūmai vykdo jiems pavestas funkcijas, iš kurių pagrindinės – užtikrinti architektūros kokybę ir skaidrumą, rūpintis viešuoju interesu. Kartu gerbiame bet kurio asmens teisę ginti savo interesus teisme ir tikime, kad teismas objektyviai atsakys į visus iškeltus klausimus. Rūmai visais atvejais yra pasiruošę ginti savo veiklą“, – atsiųstame komentare teigė ji.

Nacionalinės teismų administracijos atstovė Gražina Sniečkuvienė BNS teigė, kad „Cloud architektai“ informavo užsakovę apie ieškinį.

„Architektai administraciją, kaip savo klientą, informavo apie ieškinį. Administracija supranta jo motyvus, tačiau su jo inicijavimu nėra susijusi“, – sakė ji.

Pasak G. Sniečkuvienės, Teismų administracija nėra gavusi jokios informacijos apie Vilniaus regioninės architektūros tarybos posėdį, kuriame planuojama svarstyti teismų pastato projektą.

„Taryba nei administracijai, nei „Cloud architektams“ nėra pateikusi informacijos, kokiais pagrindais priimtas prašymas svarstyti projektą, kas inicijavo šio klausimo svarstymą, nei tai, kodėl projektas pradedamas vertinti baigiamojoje stadijoje“, – sakė G. Sniečkuvienė

„Lords LB Asset Management“ atstovai teigė šio klausimo nekomentuosiantys.

Lapkričio 14 dieną vyksiančiame Vilniaus regioninės architektūros tarybos posėdyje planuojama svarstyti „Lords LB Asset Management“ fondo bei naujo teismų pastato projektus.

Teismų pastato projektą planuojama svarstyti Šnipiškių, Tuskulėnų ir Žirmūnų bendruomenės prašymu, o „Lords LB Asset Management“ fondo planuojamo biurų pastato sostinės centre Lvovo gatvėje, Kęstučio Matuliausko prašymu.

Autorius: Evelina Povilaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist