Sostinės savivaldybei pristatomi projektiniai siūlymai, kuriais siekiama vieno Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) pastatų komplekso pastato J.Basanavičiaus gatvėje paskirtį pakeisti į gyvenamąjį daugiabutį namą, o tada, atlikus remontą, įrengti butus.

Priminsime, jog statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kartu su partneriu  „Reefo“ (dukterinė įmonė UAB „Corein“) viešajame aukcione už 13,59 mln. eurų įsigijo 1,1 ha ploto sklypą kartu su 7580 m2 ploto patalpomis J. Basanavičiaus g. 28. Šiame sklype esantis kompleksas anksčiau priklausė Vilniaus Gedimino technikos universitetui (Vilnius Tech).

Pastatui greta Basanavičiaus gatvės – tik minimalūs pokyčiai

Esamo statinio fasadas yra įrašytas Kultūros paveldo registrą, todėl jau griauti negalima. Planuojama, jog atlikus paprastąjį remontą, pertvarkant pastato vidines sienas, pastate įrengti 22 butus, kurių plotas svyruos nuo 87 – 174m2. Kiekviename bute bus trys ir daugiau kambarių. Pastate taip pat siūloma įrengti 269m2 ploto patalpas, skirtas administracinei veiklai.

„Pirmame aukšte numatomos administracinės patalpos bei gyvenamosios paskirties patalpos (butai), antrame, trečiame ir anstato aukštuose numatomos gyvenamosios paskirties patalpos (butai). Maksimaliai išsaugoma esama planinė struktūra, koridoriai jungiasi su esamomis laiptinėmis, taip suformuota vientisa planinė struktūra. Esamos kabinetų patalpos pritaikomos naujai paskirčiai, apjungiamos į patalpų grupes, formuojamos atskiri administracinių patalpų, gyvenamųjų butų vienetai“, – apie pastato rekonstrukciją rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projektiniuose pasiūlymuose taip pat nurodoma, jog tvarkomoje sklypo teritorijos dalyje projektuojami nauji želdiniai, formuojama žaliųjų kiemo erdvių struktūra gyventojų naudojimui. Jų vietose demontuojama esama nepatenkinamos būklės danga.

Kitoje sklypo dalyje – modernus daugiabučių kompleksas

Projektavimo architektūriniam konkursui pateiktos trys idėjos, kurias vertins komisija. Plačiau apie rašėme liepos mėnesį.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Basanavičiaus g. 28, Naujamiestis;
 • Sklypo dalies plotas – 3 404 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 1 070 m2 (31,4% sklypo ploto);
 • Pastato bendras plotas – 3 055 m2;
 • Statinių aukštis – 3 aukštai su antstatu (21,80m aukščio);
 • Pastatų energetinio efektyvumo klasė – A++;
 • Butų kiekis – 22 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 14 vnt. (antžeminis parkavimas);
 • Dviračių saugojimo vietų skaičius – bent 10 vnt.;
 • Vaikų žaidimų aikštelė – bent 50 m2;
 • Projekto vystytojas – UAB „Corein“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „DO architects“, projekto vadovė – Gilma Teodora Gylytė;

Viešas svarstymas

Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks rugsėjo 26 d., 15.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda į transliaciją pateikiama čia.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist