Nekilnojamas turtas

Žirmūnuose – naujas gyvenamųjų namų kompleksas

Šeimyniškių g. 33, Žirmūnuose, netoli Neries, bus statomi daugiabučiai. Projekto statytojas UAB „S.A.V. projektai“, projektuotojai UAB „Viltekta“ ir UAB „Aketuri Architektai“ kvartale „CityZen“ planuoja šešis 5–8 aukštų namus, kuriuose bus įrengti 302 butai.

Dalies namų pirmuose aukštuose numatytos komercinės patalpos – jos užims apie 2 tūkst. kv. m. Prie pastatų numatytose papildomose erdvėse galėtų įsikurti kavinių ar restoranų lauko terasos arba viešosios poilsio zonos.

Šiuo metu sklype statinių nėra, auga veja ir medžiai, išminti takai. Sklypas ribojasi su Šeimyniškių, Raitininkų gatvėmis, neužstatytais sklypais ir daugiabučiais. Netoliese yra Vilniaus sporto rūmai, Žirmūnų tiltas.

 

Pagrindiniai pėsčiųjų srautai greta sklypo juda Šeimyniškių ir Raitininkų gatvių šaligatviais. Planuojamoje teritorijoje bus išplėtota dviračių takų infrastruktūra – Šeimyniškių g. projekte numatomas dviračių takas.

Į 226 vietų požemines automobilių aikšteles formuojami du įvažiavimai – iš Sporto ir Raitininkų gatvių. Antžeminių vietų įrengta 12, įvažiavimas numatytas iš Raitininkų gatvės.

Sklype formuojamos trijų tipų erdvės: viešosios (jomis galės naudotis projektuojamų pastatų bei aplinkinių teritorijų gyventojai), pusiau privačios (skirtos tik projektuojamų pastatų gyventojams) ir privačios (jomis galės naudotis tik konkrečių butų gyventojai). Gyvenamojo kvartalo viduje kraštovaizdžio sprendiniai pritaikyti urbanizuotoms vietovėms. Projektuojama daug mažosios architektūros elementų: įėjimų varteliai, dviračių saugyklos, gėlynai su integruotais suolais bei terasomis ir t. t. Sklypo ribose planuojamos trys vaikų žaidimų aikštelės ir viena sporto aikštelė paaugliams.

 

Vystytojas Savivaldybę informavo, kad sklype ir už sklypo ribų dėl statybų sprendimų nepavyks išsaugoti ir teks pašalinti 33 saugotinus medžius: 30 klevų ir 3 guobas. Už šalinamus medžius bus kompensuota atkuriamoji vertė (8 354 Eur). Pagal su Savivaldybe suderintą projektą, teritorijoje pavyko išsaugoti du brandžius medžius (klevą ir guobą). Remiantis galiojančio detaliojo plano sprendiniais, numatoma galimybė sklype esančius vertingus medžius atsodinti ne tik projektuojamame sklype, bet ir teritorijose prie Šeimyniškių, Raitininkų gatvių. Iš viso bus pasodinti 34 nauji medžiai, 2482 m² krūmų.

Statybos leidimas šiam projektui jau gautas, darbai prasidės paskutinį šių metų ketvirtį Įgyvendinti planuojama dviem etapais.

Pranešimas spaudai

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button