Nekilnojamas turtas

Visuomenininkai kreipėsi į STT dėl savivaldybės veiksmų ginant statybas Naujamiestyje

Nacionalinis susivienijimas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti Vilniaus miesto savivaldybės tarnautojų galimai korupcines veikas, kuriomis nuo gyventojų buvo nuslėpta jų prašoma informaciją ir skubos tvarka išduoti abejotino teisėtumo statybų leidimai. Tyrimo reikalaujantys sprendimai priimti dėl statybų bendrovės „REWO“ vykdomų statybų T. Ševčenkos gatvėje 25, Vilniuje.

Partija atkreipia dėmesį, jog bendrovė REWO komercinės paskirties sklype gavo leidimą komercinės paskirties pastato – viešbučio statybas, tačiau projektą vadina „Skvero namai“ ir jame pardavinėja butus. Statybų procese REWO taip pat be leidimo iškirto kaimyniniame sklype esančius brandžius medžius. Statybų leidimo paskirtis iš komercinės į gyvenamąją keičiama po fakto, paskubomis ir viešinant tik tiek, kiek būtina. Aplinkiniai gyventojai kreipėsi dėl šios situacijos, tačiau ne tik negavo prašomos informacijos, bet ir buvo sunaikinti jų laiškai. Pakartotinės gyventojų užklausos bus svarstomos jau po sprendimo dėl keičiamos statybų leidimo paskirties priėmimo.

„Atsižvelgiant į savivaldybės tarnautojų sprendimus, laikome, kad būtina pradėti tyrimą dėl galimo Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalies pažeidimo, tai yra įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi ir viršyti tarnautojų įgaliojimai. Dar daugiau, būtina įvertinti ir ar tai nėra kyšininkavo ar prekybos poveikiu atvejis, nes toks keistas elgesys turi turėti priežastis.  Vilniečių interesai ir taip yra neginami, gyventojai priversti patys gintis nuo rangovų savivalės. Tačiau susiduriame su situacija, kai net ėmęsi iniciatyvos, jie patiria savivaldybės trukdymą“, – teigė Nacionalinio susivienijimo Audito komiteto pirmininkas Aleksandras Nemunaitis.

 

Pranešimas spaudai

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
73 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aneta
Aneta
3 mėnesius

Saunuoliai, kad neprarado vilties. Pardavineja butus, kabina makaronus apie sveciu namu renovacija… Visiems dzin, kad idiotais aplinkinius laiko

Gallija
Gallija
3 mėnesius

Man natūralu kad dėl pandemijos, kuomet viešbučiai skaičiuoja didžiulius nuostolius, kai žmonės dirba iš namų ir teikia nuosavų butų, protingi žmonės persiorientavo ir stato tai ko dabar reikia – nuosavą būstą! Bet čia kažkam vaidenasi apgavystė.

Aneta
Aneta
3 mėnesius
Atsakinėti į  Gallija

Tegul stato, bet pagal nustatytas tvarkas, o ne apgaudinedami…

Vytas
Vytas
3 mėnesius

Pagaliau!!!!!!

Pikts
Pikts
3 mėnesius

Wow, kaip tai galėjo atsitikti? o_O Gal kartu norėtų įtraukti dar ir pusę Vilniuje vystomų viešbučių paskirties projektų? Beje, savivaldybė bus ne prie ko – kodėl jie negali leisti statyti viešbučių – apartamentų Vilniuje? Žemės paskirtis komercinė, viskas OK. Jie dar ir parkelį / dviračių taką nuties šalia.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button