Kiekvienam gyventojui jau yra prieinami duomenys apie išduotus statybą leidžiančius dokumentus (SLD). Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbia savivaldybių administracijų išduotų SLD duomenis, prie prašymų išduoti statybos leidimus statytojų pridėtus dokumentus ir statinių projektus tikrinusių institucijų išvadas. Visuomenei atveriami duomenys apie SLD, kurių išdavimo procedūros pradėtos nuo š. m. sausio 1 d.

Tikimasi, kaip sakė VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė, kad aktyvesnis visuomenės įsitraukimas padės kovoti su pažeidimais ir užkirsti jiems kelią. Šalyje padaroma dar palyginti daug grubių statybos pažeidimų – pernai nustatyti 423 savavališkos statybos atvejai ir 43 atvejai, kai savivaldybės neteisėtai išdavė SLD. Duomenų atvėrimas turėtų padėti sumažinti ir korupcijos apraiškų tikimybę.

Norintieji susipažinti su viešinama informacija apie statomus statinius kviečiami prisijungti prie informacinės sistemos „Infostatyba“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.