Vakar buvo išdalinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos kasmet organizuojamo „Metų gaminio“ konkurso apdovanojimai, ir vieną iš aukso medalių pelnė statybų bendrovės UAB „Naresta“ atlikta Vilniaus tarptautinės mokyklos rekonstrukcija. Pačioje sostinės Senamiesčio širdyje (Rusų g. 5) rekonstruotas 2,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas apdovanotas už modernumą ir aplinką saugančius sprendimus.

„Didžiuojamės, kad galėjome įgyvendinti projektą, kurio vizija grindžiama dermės idėja. Ir projektuojant, ir vykdant statybos darbus buvo derinamas jautrus požiūris į istorinį paveldą ir XXI amžiaus mokinių poreikiai, o taip pat – išliekamoji šios rekonstrukcijos vertė ateities kartoms“, – teigia „Naresta“ vadovas Arūnas Šlenys. Rekonstruotos mokyklos statytojas – UAB „Latako projektas“, projektą kūrė „Senojo miesto architektai“ (Daina ir Jamesas Ferguson),  interjero dizainą – studija „A Form“

„Naresta“ vadovo teigimu, nors objekto rekonstrukcija sėkmingai baigta, būtina akcentuoti klausimą, kurį mokyklos rekonstrukcijos vizija kėlė visiems: vilniečiams, projekto vykdytojams ir būsimiems mokiniams: „Kokia yra mano atsakomybė tiems, kurie buvo prieš mane, ir tiems, kurie ateis po manęs?” „Dėl šios priežasties net nedvejojome teikti objektą 2021-ųjų „Lietuvos metų gaminio“ konkursui“, o ambiciją siekti aukščiausio įvertinimo paskatino gera patirtis“, – sako A. Šlenys. Pasak jo, 2019-aisiais „Naresta“ jau yra pelniusi analogišką apdovanojimą už „Mo“ muziejaus statybą Vilniuje.

2017 metais VšĮ „Vilniaus tarptautinė mokykla“ pasinaudojo galimybe įgyvendinti plėtrą įsigydama buvusio konditerijos fabriko „Pergalė” pastatų kompleksą, kuris kone ketvirtį amžiaus buvo nenaudojamas. Po kelerių metų projektavimo ir 18 mėnesių rekonstrukcijos ši Senamiesčio zona, kuri anksčiau priminė apokaliptinius vaizdus iš Andrejaus Tarkovskio filmų, buvo transformuota į gyvybingą jaunųjų vilniečių ugdymo erdvę.

Pastate įdiegtos moderniausios technologijos, mokiniai ir mokytojai gali sėkmingai dirbti bet kurioje erdvėje naudodamiesi bendro naudojimo ir asmeniniais išmaniaisiais įrenginiais. Mokykloje įdiegta klasių rezervavimo sistema, esant poreikiui, patalpų užimtumą gali valdyti tiek tvarkaraščio koordinatorius, tiek mokytojas ar mokinys, tiesiai ekrane rezervuodamas užsiėmimą. Mokykloje įrengta išmaniai valdoma LED apšvietimo, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistema, kuri leidžia efektyviai valdyti energetinius resursus.

2021 m. rugsėjo mėnesį naujose patalpose mokslo metus pradėjo 465 mokiniai, mokykloje dirba 84 darbuotojai. Mokykla vykdo Tarptautinio bakalaureato ir Kembridžo akademines programas ir yra akredituota Tarptautinių mokyklų tarybos (angl. Council of International Schools (CIS) narė. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.