Viena didžiausių projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovių Lietuvoje „Baltic Engineers“, pastaraisiais metais iš esmės išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.

Naują prekės ženklą pristatanti įmonė yra įgyvendinusi tokius projektus kaip „Continental“ ir „Dovista“ gamyklos, IKEA prekybos centrai Vilniuje ir Rygoje, „Aprangos“ grupės Administracinis ir logistikos centras, MO muziejus ir kiti.

„Iš esmės išaugome inžineriją atspindintį pavadinimą, nes mūsų integruotų paslaugų didžiausia pridėtinė verte ilgainiui tapo kokybiškos projektavimo paslaugos, kompleksinis statybų rinkos konsultavimas bei projektų  įgyvendinamas iki rakto“, – sako su nauju prekės ženklu „Be Live“ pradedančios veikti bendrovės direktorius Darius Kvedaras.

Šiandien bendrovė teikia integruotas statybos projektų ir statybos procesų valdymo paslaugas. Ji ne tik projektuoja architektūrinius, inžinerinius sprendimus, bet ir daugiau nei pusei klientų įgyvendina generalinę projektavimo rangą.

Pasak D. Kvedaro, naujasis prekės ženklas „Be Live“ kviečia priimti šių dienų iššūkį kurti patogesnius žmonėms, išmanius, derančius su gamta pastatus, kartu jis atspindi įmonės puoselėjamas tvarumo vertybes. 

“Šiandien mes  kuriame pastato gyvenimo istoriją nuo idėjos, santykio su aplinka, santykio su žmonėmis paieškos. Vėliau, pasitelkiant pažangiausias skaitmenines 3D projektavimo  technologijas, idėjos įgauna architektūrinį, inžinerinį pavidalą ir yra įgyvendinamos techniškai. Pastato istorija nesibaigia po įkurtuvių, mums svarbu, kaip jis galės tobulėti bėgant metams ir prisitaikyti prie ateities“, – požiūrį į tvarų projektų ir statybos valdymą atskleidžia „Be Live“ direktorius Darius Kvedaras.

Įmonės komanda ypač didžiuojasi pastarąjį dešimtmetį sukaupta  skaitmeninio projektavimo BIM (Building Information Modeling)  patirtimi. Šiuo būdu projektuojami statiniai iš pradžių su visomis komunikacijomis ir smulkmenomis pastatomi virtualiai, tokiu būdu pavyksta užbėgti už akių galimiems statybos nesklandumams.

„Investicijos į kokybišką projektavimą sudaro apie penkis – dešimt procentų išlaidų, tačiau turi lemiamą reikšmę objekto kokybei, žymiai mažina statybos išlaidas, mat pakeitimai statybų metu kainuoja kone dešimt kartų daugiau nei projektavimo etape”, – atkreipia dėmesį D. Kvedaras

Pasak jo, įmonė visus 20 veiklos metų orientavosi į naujoves, kurias iliustruoja šiuo metu „Be Live“ vykdomo projektai. 

Pavyzdžiui, pradedamas statyti  BOD Group Inovacijų ir verslo centro pastatas bus visiškai energetiškai nepriklausomas. Tolminkiemio gimnazija Vilniuje, be kita ko, išsiskirs ypatinga šildymo-vėdinimo sistema. Nemuno saloje išaugsiantis bendrovės kartu su architektu Rolandu Paleku projektuojamas M. K. Čiurlionio koncertų centras vilios lankytojus originalia architektūrine raiška. Dalis jo infrastruktūros projektuojama taip, kad galėtų būti užliejama potvynio. Daugybe tvarumo aspektų išsiskirianti „Continental“ gamykla yra plečiama taip, kad statybos darbai nesukeltų jokio diskomforto čia dirbantiems.

Nuo pastatų renovacijos ir inžinerinio konsultavimo paslaugų prieš 20 metų veiklą pradėjusi įmonė ilgainiui ėmėsi vis kompleksiškesnių ir reikšmingesnių darbų. Atsinaujinanti „Be Live“ komanda įgyvendino per 500 įvairių projektavimo bei statybų valdymų projektų. Bendrovės š.m. trijų ketvirčių apyvarta pasiekė 1 896 023 Eur, tuo tarpu per visus 2020 m. ji siekė  1 930 169 Eur. Įmonėje dirba 35 aukštos kvalifikacijos specialistai.

Daugelis bendrovės  kurtų  projektų yra įvertinti aukščiausiais Skaitmeninės statybos apdovanojimais.

1. PREKYBOS IR PRAMOGŲ CENTRAS „ŽALI“

Kolegos juokauja, kad tai žalias BIM kosminis laivas. Pastatas ir jo aplinka suprojektuoti 3D erdvėje LOD 350 detalumu. Už pažangų BIM technologijų taikymą  projektavimo sprendimams buvome įvertinti ir apdovanoti: geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“. Prekybos ir pramogų centro „ŽALI“ projektą įgyvendino nekilnojamojo turto projektų vystytojas ir valdytojas „Baltisches Haus”.

3.800 m²
BREEAM vertinimas „Very Good“
Pastatytas 2018 m.
Visalaukio g. 1, Balsiai, Vilnius

2. „CONTINENTAL” GAMYKLA

Vokiečių milžinės plėtra Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje buvo patikėta Baltic Engineers profesionalams. Mūsų atsakomybėje – visi gamybos, sandėliavimo ir biurų pastato su restoranu plėtojimo etapai – projektavimas ir statybų valdymas. Statomos gamyklos energijos vartojimo efektyvumas buvo įvertintas pagal pasaulyje pripažintą USGBC LEED standartą.

21.500 m²
95 mln. Eur investicija
LEED vertinimas
Suprojektuota 2018 m.
Inovacijų g. 3, Biruliškės, Kauno r.

3. VĖJO JĖGAINIŲ PARKAI

Viena iš „Be Live” veiklos sričių yra vėjo jėgainių parkų statybos valdymas.

2020 metais pradėjome valdyti jau penktąjį savo veiklos istorijoje vėjo jėganių parko statybos procesą. Telšių rajone kyla 13-ka jėgainių, kurių bendra galia yra 70 MW. Tiek vėjo gaminamos elektros energijos pakanka aprūpinti apie 78.300 namų ūkių.

4. CREOLINK SANDĖLIAVIMO PASTATAS SU BIURAIS

Suteikėme integruotą paslaugą išskirtiniam užsakovui: suplanavome teritoriją, suorganizavome kviestinį architektūrinį konkursą, atrinkome ir suvaldėme statybų rangovus. Darniai komandai pavyko pasiekti puikaus rezultato – šis sandėliavimo paskirties pastatas išsiskiria ne tik įspūdingu eksterjeru, bet ir ergonomišku interjeru.

13.000 m²
8.6 mln. Eur investicija
Pastatytas 2018 m.
Vakarinė g. 100, Vilnius

5. MODERNAUS MENO MUZIEJUS MO

Didžiuojamės galėję prisidėti prie privačiomis lėšomis pastatyto meno muziejaus sukūrimo: suplanavome teritoriją bei suprojektavome inžinerinius tinklus. Dėl išskirtinės D.Liebeskind architektūros mūsų komandos laukė iššūkis – suprojektuoti inžinerinius tinklus taip, kad jie nebūtų matomi ir užimtų kuo mažiau erdvės. Muziejaus kavinėje virš pakabinamų lubų buvo įrengti oro kondicionavimo įrenginiai. Gerai įsižiūrėjus, galima būtų pamatyti aptarnavimo liukus.

10 mln. Eur investicija
3.700 m²
Pastatytas 2018 m.
Pylimo g. 17, Vilnius

6. „DOVISTA” LANGŲ GAMYBOS MIESTELIS

Pasaulyje gerai žinoma danų VKR grupės įmonė „Dovista“, kurios dalis yra Velllux patikėjo mūsų komandai visos 64 hektarų Marijampolės LEZ teritorijos plėtrą. Suplanavome visą teritoriją bei pirmuosius pastatų kompleksus, suvaldėme statybas. „Dovista“ pripažintas 2018 m. investuotoju.

100 mln. Eur investicija
46.500 m²
Pastatytas 2018 m.
Karolaukio g. 11, Nendriniškiai, Marijampolė

7. MEGA PREKYBOS CENTRAS

Milžiniška esamos struktūros plėtra buvo vykdoma nuosekliai. Klientui parengėme išsamią Projektavimo užduotį bendradarbiaudami su architektu R. Paleku. Vykdant projektavimo darbus, prižiūrėjome darbų kokybės atitiktį projektavimo užduočiai. Taip pat mūsų komanda atliko techninės priežiūros darbus.

102.000 m²
47 mln. Eur investicija
Pastatytas 2016 m.
Islandijos pl. 32, Kaunas

8. VILNIIUS TECH PARK

Tai yra puiki vieta augti startuoliams ir skleistis kūrybiškoms įmonėms. viename gražiausių Vilniaus parkų – Sapiegų. Projekto valdymas nuo pat architektūrinės dalies, restauracijos, statybų iki rakto, o tiksliau – kortelės.

Antakalnio g. 17, Vilnius

9. ABB ADMINISTRACINIS PASTATAS

Šis biurų ir sandėliavimo paskirties pastatas yra pakankamai išmanus. Projektuojant pritaikėme keletą pažangių sprendimų, kaip elektros energiją taupanti ABB automatizuota valdymo sistema, valdanti pastato apšvietimą, šildymą ir vėdinimą: būvio jutikliai identifikuoja žmogaus buvimą ir valdo automatiškai. Jei vairuojate elektromobilį – užsukite, nes čia įdiegta automobilių greitojo įkrovimo stotelė!

3.000 m²
Pastatytas 2015 m.
Parko g. 37, Avižieniai, Vilniaus raj.

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su „Be Live“

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist