Vilniuje dvi dienas viešės UNESCO ir ICOMOS ekspertai, Kultūros ministerijos kvietimu jie vertins du nekilnojamojo turto vystymo projektus Vilniaus centre.
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Pasaulio paveldo bei Tarptautinės paminklų ir lankytinų vietų apsaugos tarybos (ICOMOS) ekspertai teiks patarimus dėl gyvenamųjų namų komplekso statybų Misionierių vienuolyno ansamblio teritorijoje, paties ansamblio restauravimo ir rekonstravimo planus įrengiant jame viešbutį, piligrimų centrą.
Ekspertai taip pat pasisakys dėl planuojamo biurų pastato „K18“ dešiniajame Neries krante.
Lietuvos Nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė pažymėjo, kad patariamoji misija savo ataskaitą turėtų pateikti sausio 15 dieną.
„Susitikimai vyks Kultūros ministerijoje ir Vilniaus savivaldybėje, bet jie bus uždari“, – teigė A. Junevičienė.

Kultūros ministerijoje ekspertus turėtų priimti už paveldo sritį atsakingas viceministras Renaldas Augustinavičius, Vilniaus savivaldybei atstovaus mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija siekia sustabdyti prestižinių būstų projekto „Misionierių sodai“ statybas Vilniaus senamiestyje bei įpareigoti pašalinti pažeidimus dėl savavališkų statybų, nukrypimų nuo pirminio projekto. 40 mln. eurų vertės projekto atstovai dėl statybų bylinėjasi su inspekcija bei Generaline prokuratūra, teismai rugsėjo pradžioje atmetė institucijų prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones, sprendimas apskųstas.
Bendrovė „Lords LB Asset Management“ pagal žymaus architekto Danielio Libeskindo projektą Konstitucijos prospekte planuoja statyti 6 ir 21 aukšto biurų kompleksą. Bendras komplekso plotas su trijų lygių požemine automobilių stovėjimo aikštele turėtų siekti 43,4 tūkst. kvadratinių metrų.
Vilniaus senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Autorius: Ignas Jačauskas
Kadangi Lietuvoje valstybinėse įstaigose surinkti partiniai atstovai, kurie žino tik vieną vertybę – pinigus, o žodžiai paveldas, istorijos ir architektūros vertybė jiems nežinomi, todėl ir jie mano, kad visas senamiestis bevertis, vienintelę senamiesčio vertę jie mato tame, kad ši vieta traukia verslininkus ir už tai (kas gali paneigti) gali tikėtis asmeninės naudos. Žiūrėkite kiek yra aukštų laisvų aukštų postų valstybinėse institucijose ir niekaip negali paskirti, nes partinių daug pretenduoja, o specialistų nei vieno, dabar tiek skandalų, tad, matyt truputi prisibijo pilietinės visuomenės.