Vilniaus m. apylinkės teismas 2023-08-29 nutartimi (dar neįsiteisėjusi) tenkino ieškovės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) prašymą taikyti civilinėje byloje laikinąsias apsaugos priemones ir iki galutinio teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos sustabdyti pagal Vilniaus m. savivaldybės administracijos 2016-07-04 išduotą statybą leidžiantį dokumentą (SLD) žemės sklype, esančiame Bebrų, Latgalių ir Lenktosios gatvių, Vilniuje sankirtoje vykdomus statybos darbus. Minėtu SLD statytojui Eugenijos ir Leonido Pimonovų Alzheimerio ligos paramos fondui (dabartinis statytojas ir žemės sklypo savininkas MB „Gambus“) buvo suteikta teisė statyti naują ypatingosios kategorijos poilsio paskirties pastatą, rekonstruoti esamas gatves (Lenktosios, Bebrų ir Latgalių) ir statyti naujus inžinerinius tinklus.

Primename, kad Statybos inspekcija 2023-03-10 atlikusi Vilniaus m. savivaldybės 2016-07-04 išduoto SLD pagal 2015 m. parengtą projektą „Poilsio namai. Sklypo kad. Nr. 0101/0031:376, Vilnius. Statybos projektas“ teisėtumo patikrinimą, nustatė, kad SLD išduotas neteisėtai. Statybos inspekcija konstatavo, kad žemės sklype tarp Lenktosios, Bebrų ir Latgalių gatvių, Žvėryno mikrorajone Vilniuje UAB „Viltekta“ suprojektuoti poilsio namų sprendiniai neatitinka teritorijų planavimo dokumentų. Sklypui, kuriame suprojektuoti poilsio namai, galioja Žvėryno rajono detalusis planas, patvirtintas Vilniaus m. valdybos 1995-01-12 potvarkiu Nr. 82V (DP). Pagal DP sprendinius žemės sklypas yra teritorijoje, kurioje nenustatyti jokie galimi teritorijos naudojimo reglamento reikalavimai – nei žemės sklypo intensyvumo, tankumo nei kiti rodikliai, kurie leistų šį sklypą užstatyti. Pagal SLD išdavimo metu galiojusio Vilniaus m. bendrojo plano, patvirtinto Vilniaus m. tarybos 1998-12-18 sprendimu Nr. 292, sprendinius ilgalaikio poilsio paskirties objektų statyba taip pat buvo negalima.

Statybos inspekcija nustatė ir kitų pažeidimų. Projektas buvo parengtas neišlaikant atstumų iki sklypo ribų pagal statybos techninio reglamento STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties statiniai“ reikalavimus. Minėtame reglamente nurodyta, kad visuomeninės paskirties statinių iki 8,5 m aukščio atstumas iki gretimo sklypo ribos turi būti ne mažesnis kaip 3 metrai. Aukštesniems visuomeninės paskirties statiniams šis atstumas didinamas 0,5 metro kiekvienam papildomam statinio aukščio metrui. Šis atstumas gali būti sumažintas, jei gautas gretimo sklypo savininko sutikimas raštu. Pažymėtina, kad prie statytojo – Eugenijos ir Leonido Pimonovų Alzheimerio ligos paramos fondo prašymo išduoti leidimą nebuvo pateikto Nacionalinės žemės tarnybos rašytinio sutikimo dėl atstumo mažinimo.

Nustačiusi, kad SLD išduotas neteisėtai, 2023-04-28 Statybos inspekcija  Vilniaus m. apylinkės teismui pateikė ieškinį dėl SLD dalies panaikinimo ir statybos padarinių šalinimo.

2023-08-16 atlikę neplaninį patikrinimą, Statybos inspekcijos inspektoriai nustatė, kad MB „Gambus“ pradėjo poilsio paskirties pastato pagal teisme ginčijamą SLD statybas. Patikrinimo metu buvo fiksuoti pradėti poilsio paskirties pastato polių įrengimo darbai (įrengti 108 vnt. polių), taip pat buvo nustatytas pažeidimas, susijęs privalomojo civilinės atsakomybės draudimo neturėjimu.

Nustačiusi, kad statybos darbai pradėti vykdyti ir atsižvelgdama į tai, kad teisme ginčijamo SLD pagrindu pradėjus statybas didėja statybos padarinių mastas ir ateityje gali pasunkėti teismo sprendimo vykdymas, Statybos inspekcija 2023-08-25 kreipėsi į teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo ir paprašė teismo stabdyti statybos darbus, kol teisme bus išnagrinėta civilinė byla dėl SLD galiojimo panaikinimo.  

2023-08-29 nutartimi Vilniaus miesto apylinkės teismas nutarė ieškovės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo tenkinti taikant šį įpareigojimą MB ,,Gambus“. Nutartis vykdytina skubiai, nutarties apskundimas jos vykdymo nesustabdo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

18 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist