Nekilnojamas turtas

Šnipiškėse netrukus duris atvers „Lvovo“ verslo centras

„Lords LB Special Fund I Subfund B“ baigia A+ klasės 23 tūkst. kv. metrų bendro ploto „Lvovo“ verslo centro Vilniuje statybas. Investicijos į šį projektą centriniame sostinės verslo rajone siekia 40 mln. eurų.

Pandemija statybų nesustabdė

Pasak projektą vystančio fondo valdytojo Karolio Tuinylos, nepaisant prieš metus pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos, verslo centro statybos darbai buvo tęsiami ir baigti pagal planą. Projektavimo stadijoje priimti ambicingi sprendimai pasiteisino – naujas modernus pastatas atitinka ateities standartus ir atliepia pandemijos pakoreguotus nuomininkų lūkesčius.

„Pastebime tendenciją, kad šiuolaikiniai nuomininkai atkreipia dėmesį ne tik į patogią centrinę biuro lokaciją. Vis daugiau klientų iš namų pavargusiems dirbti darbuotojams ieško naujesnių, patogesnių ir aukštesnius standartus atitinkančių darbo erdvių. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti tokius biurus baigtame statyti „Lvovo“ verslo centre“, – savo patirtimi dalinosi K. Tuinyla.

 

Rangos darbus projekte atlikusios statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys atskleidžia, kad vos pradėjus darbus buvo aišku, kad projektas bus įdomus, inovatyvus ir orientuotas į ekologiją. „Lords LB“ fondas, statant šį verslo centrą siekė visapusiškai užtikrinti objekto kokybę – projektą statant, be kitų profesionalų, aktyviai dalyvavo techninės priežiūros, energetinio efektyvumo užtikrinimo, BREEAM ir akustikos konsultantų komandos.

„Projekto vystytojai skyrė didelį dėmesį pastato kokybei ne tik iš statybų priežiūros aspekto, bet ir renkantis statybines medžiagas. Planuojant objekto funkcionalumą – kiekvieno aukšto erdvė buvo padalinta į universalias zonas, kurios suteikia lankstumo tiek nuomininkams, tiek nuomotojui efektyviai prisitaikant prie būsimų rinkos poreikių“, – sakė A. Šlenys.

Inovatyvūs sprendimai

Pasak K. Tuinylos, pandemijos metu išaugusius nuomininkų reikalavimus atitiks verslo centre suprojektuoti aukščiausios kokybės sprendimai – planuojama, kad naujajam pastatui bus suteiktas „BREEAM Excellent“ sertifikatas.

 

„Pastato atriume įrengėme ekraną, kuriame bus nuolat vaizduojama pagrindinių pastato energetinių resursų vartojimas, saulės elektrinės generuojamos kilovatvalandės ir kiti rodmenys. Apskritai IoT, BMS, BIM ir kiti technologiniai sprendimai, į kuriuos investavome, reiškia, kad nuomininkai džiaugsis pigesne eksploatacija, o visa tai prisidės prie žaliojo kurso ir aplinkos tausojimo“, – vardijo K. Tuinyla.

Pastate taip pat gausu ir nestandartinių statybinių sprendimų – nuo kabančių laiptų iki stiklo fasadą laikančio įspūdingo dydžio plieninio fachverko.

„Vienas iš sudėtingiausių objekto architektūrinių sprendimų buvo tarsi ore pakibę centriniai paradiniai laiptai. Būtent šis akcentas reikalauja itin preciziško darbo tam, kad būtų pasiektas tinkamas vizualus rezultatas“, – sakė statybų bendrovės „Naresta“ generalinis direktorius.

 

Ypatingas dėmesys – darbuotojų saugumui ir infrastruktūrai

Pasak K. Tuinylos, įrengiant biurų patalpas atsižvelgta ir į kiekvieno nuomininko individualius poreikius ir pastaruoju metu ypač išaugusį dėmesį darbuotojų saugumui.

„Pandemija paskatino nuomininkus dar daugiau dėmesio skirti darbuotojų sveikatai ir viruso prevencijos sprendimais. Naudojantis techniniais patalpų sprendimais galima greitai ir paprastai perorganizuoti darbo vietas pagal naujausius darbo saugos reikalavimus, o moderni vėdinimo bei bekontaktė pastato administravimo sistema užtikrina kokybiškas darbo sąlygas“, – sakė A. Šlenys.

Statant naują verslo centrą, projekto vystytojas prisidėjo ir atnaujinant erdves aplink naująjį verslo centrą – sostinės gyventojų ir biurų darbuotojų patogumui išasfaltuota ir sutvarkyta Krokuvos gatvės atkarpa, šalia verslo centro pavasarį sužaliuos nauja žalioji erdvė – skveras. Tai pirmasis verslo centras Vilniuje, į kurį galima įvažiuoti tiesiai iš Lvovo gatvėje specialiai įrengtos šviesoforinės sankryžos.

 

Naujasis statinys jau įkvėpė naujos energijos centriniam verslo rajonui bei paskatino jo tolimesnę plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybė pernai rekonstravo gretimą Giedraičių gatvę, kiti nekilnojamojo turto vystytojai jau planuoja netoliese statyti daugiau verslo centrų. Naująjį „Lvovo“ verslo centrą drauge su Lietuvos architektų įmone „Cloud architektai“ projektavo  inžinerinių sprendimų bendrovė „Mepco“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Akys
Akys
4 mėnesius

Tik kaimo glušiai dar gatvės įsigali nesusiaurino

Pilietis
Pilietis
4 mėnesius

Ugly ugly building…

Gaila
Gaila
4 mėnesius

Tikrai turetu buti ne tik maksimalus aukstis toje vietoje, bet ir minimalus. Tikrai turetu buti minimum kaip zemiausia bure, kazkur bent 15 ausktu. Ta vieta turetu buti aukstu pastatu vieta, sukurianti grazu vaizda, formuojanti rajono ivaizdi, o dabar nei sis, nei tas.

Pats pastatas gana grazus, bet tikrai bent 10 aukstu truksta.

Gaila
Gaila
4 mėnesius

Tikrai turetu buti ne tik maksimalus aukstis toje vietoje, bet ir minimalus. Tikrai turetu buti minimum kaip zemiausia bure, kazkur bent 15 ausktu. Ta vieta turetu buti aukstu pastatu vieta, sukurianti grazu vaizda, formuojanti rajono ivaizdi, o dabar nei sis, nei tas.

Pats pastatas gana grazus, bet tikrai bent 10 aukstu truksta.

Tomas
Tomas
4 mėnesius

Gaila, trūksta 20 aukštų.
Nesitikėjau, kad biurokratija taip greitai apkarpys tokių ambicingų vystytojų sparnus..

Taip
Taip
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Čia nebent patys sau apsikarpė sparnus, nes toje vietoje leidžiama statyti vos ne aukščiausią pastatą Vilniuje, tačiau vystytojas kažką čia suvėlė ir pastatė žemą pastatuką, maksimaliai užstatydamas visą sklypą, vietoj to kad būtų statę aukštą ir būtų likę vietos bent minimaliai viešąjai erdvei.

hmmm
hmmm
4 mėnesius
Atsakinėti į  Taip

įtariu, kad nuomotojų dėl pandemijos gal ne tiek daug ir likę…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button