„Lords LB Asset Management“ valdoma investicinė bendrovė „Baltic Opportunity“ ir bendrovė „Technopolis Lietuva“ sukirto rankomis. Abi įmonės pasirašė „Technopolis Ozas“ verslo parko sostinėje pirkimo – pardavimo sutartį  bei pateikė dokumentus Konkurencijos tarybai. Tai didžiausias šiemet nekilnojamojo turto sandoris Baltijos šalyse, kuris bus baigtas sulaukus Konkurencijos tarybos pritarimo.     

„Lords LB Asset Management“ valdomi investiciniai fondai ir investicinės bendrovės tęsia investicijas į nekilnojamąjį turtą (NT). Lapkričio pabaigoje uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė AB “Baltic Opportunity” pasirašė bendrovės „Technopolis Ozas“ visų akcijų pirkimo – pardavimo sutartį su jos savininke „Technopolis Lietuva“ ir taip baigė pirmąjį sandorio etapą. Bendrovės „Technopolis Lietuva“ vienintelė akcininkė yra Suomijos įmonė „Technopolis“.

Pasirašius sutartį dokumentai buvo pateikti Konkurencijos tarybai, ir dabar teliks sulaukti jos sprendimo. Gavus pritarimą, pirkimo – pardavimo sutartyje numatytos likusios sąlygos bus išpildytos, ir „Lords LB Asset Management“ valdoma investicinė bendrovė taps Vilniuje, greta Ozo parko esančių verslo centrų valdytoja.

„Technopolis Ozas“ verslo parkas yra išskirtinis objektas. Jo plotas sudaro maždaug dešimtadalį Vilniaus modernių biurų ploto – 106 tūkst. kvadratinių metrų, kuriuose biurus nuomojasi apie 140 įmonių. Parke yra šeši pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“, „Delta“, „Penta“ ir „Nova“. Visi jie  yra sertifikuoti LEED tvarumo sertifikatais.

Pasak „Lords LB Asset Management“ fondo valdytojo Giedriaus Bernoto, „Technopolis Ozas“ verslo parkas perkamas už investicnės bendrovės pritrauktas lėšas ir dviejų bankų sutarimu – „Swedbank“ ir SEB – suteiktą 125 mln. eurų paskolą. Bankai paskolą suteikė lygiomis dalimis, o „Swedbank“ buvo šio sandorio agentas ir užtikrino sklandų jo finansavimą.

„Tai – vienas reikšmingiausių šių metų nekilnojamojo turto sandorių Lietuvoje. Juo įsigyjamas vienas didžiausių verslo parkų, kuris sudaro 9 proc. Vilniaus modernių, tvarių biurų ploto, o jame dirba beveik 8,5 tūkstančio aukštą pridėtinę vertę kuriančių žmonių. Tuo pačiu šis sandoris tapo didžiausiu šiemet komercinio nekilnojamojo turto finansavimo projektu ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, ir tam prireikė kompleksinių sprendimų. Didžiuojamės, kad „Lords LB Asset Management“ pasirinko „Swedbank“ šio sandorio agentu, o mes sėkmingai užtikrinome sklandų finansavimo įgyvendinimą“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje Valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas Ignas Mačeika.

„Matome, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka susiduria su papildomais iššūkiais esant aukštoms palūkanoms ir rinkoje mažėja komercinio NT sandorių. Nepaisant ekonomikos neapibrėžtumo, šios investicijos rodo komercinio NT potencialą – Vilniuje išlieka modernių verslo centrų poreikis, būdinga aukštesnės klasės biurų paklausa kartu su išvystyta infrastruktūra, o laisvų plotų centrinėse miesto dalyse naujai vystomiems projektams yra vis mažiau. Išties džiaugiamės, kad finansuosime biurų miestelio „Technopolis Ozas“, kurį perima vienas iš rinkos lyderių, turintis ilgametę turto valdymo patirtį ir galintis suburti nuomininkus į vieną didelę biurų miestelio bendruomenę, įsigijimo sandorį. Vertiname bendrovės „Lord LB Asset Management“ pasitikėjimą ir sprendimą pasirinkti SEB banką vienu iš sandorio finansinių partnerių – tai geriausias mūsų ilgalaikio bendradarbiavimo įvertinimas“, – teigia SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius Artūras Vingrys.

Pasak G.Bernoto, iš suomių valdomos įmonės „Technopolis Lietuva“ nupirkus  verslo parką, jame bus tęsiami buvusių savininkų pradėti pokyčiai ir ieškoma būdų, kaip padidinti tvarumą bei užtikrinti visų pastatų patrauklumą tiek esamiems, tiek būsimiems nuomininkams.

„Šis pirkinys mums yra ypač svarbus, nes atitinka mūsų investavimo į tvarų NT nuostatas, o Baltijos šalyse retai kada galima nusipirkti aukštos kokybės ir didelės apimties komercinės paskirties nekilnojamojo turto“, –  sakė G.Bernotas.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist