Nekilnojamas turtas

Šalia sostinės savivaldybės esančio apleisto pastato netolimoje ateityje turėtų nebelikti (nuotraukos)

Apgriuvusios sienos, išdaužyti langai, byrantis namo fasadas ir apleistos patalpos – tokį vaizdą galima išvysti apsilankius adresu Giedraičių g. 2. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, savivaldybė neturi teisės įpareigoti pastato savininkų jo nugriauti, kadangi pati nėra šio pastato savininkė.

,,Savivaldybė nuosavybės teise minėtame pastate turi tik 68,45 kv. m rūsį. Nei vieno buto Vilniaus miesto savivaldybė minėtame pastate nėra turėjusi”, – sako Povilas Poderskis.

Remiantis Registrų centro duomenimis, Giedraičių g. 2 esančiame name iš viso yra 12 butų, kurie priklauso skirtingiems juridiniams ir fiziniams asmenims.

 

,,Vilniaus savivaldybės taryba dar 2013 metų  sausį nusprendė inicijuoti žemės sklypo paėmimą visuomenės poreikiams ir kreipėsi šiuo klausimu į Nacionalinę žemės tarnybą. Pastaroji pradėjo žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Buvo atliktas sklype esančio turto individualus vertinimas ir jo savininkams pasiūlyta sudaryti sutartis dėl nuostolių atlyginimo”, – komentuoja P. Poderskis.

Susitarimo pasiekti taip ir nepavyko, kadangi vieni savininkai nesutiko su siūlomu atlyginimu, o kitos įmonės atstovų tiesiog negalima buvo rasti. Savivaldybės turimais duomenimis vienas iš minimų juridinių asmenų jau yra bankrutavęs, o jo turtas perėjęs kitam asmeniui. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pratęsti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.

Ši vieta yra vienintelė, kur Lvovo g. susiaurėja iki trijų juostų – visur kitur yra keturios. Kol klausimas dėl pastato nėra išspręstas – savivaldybė negali platinti Lvovo gatvės iki keturių juostų. Anot Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, pastatą paėmus visuomenės poreikiams savivaldybės įmonė “Vilniaus planas” pradės rengti techninį gatvės dalies (apie 200 metrų) projektą.

 

,,Šiuo metu vykdomi Giedraičių gatvės rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą Giedraičių g. dalis nuo Krokuvos iki Daugėliškio bus vienos eismo krypties į Lvovo gatvę. Be to, Lvovo g. 37 atsiras administracinis pastatas ir turės išvažiavimą į Krokuvos g., kas taip pat padidins eismo srautą į Lvovo – Giedraičių sankryžą. Todėl išplatinimas šioje vietoje iki keturių eismo juostų yra būtinas sklandžiam eismui vykti”, – pabrėžia P. Poderskis.

Giedraičių g. 2 name esantis turtas, kaip neprižiūrimas, yra apmokestintas maksimaliu galimu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu t.y. 3 proc.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Antanas
Antanas
1 metus

nugriaus nama ir ipirdolins dar viena griozda…. o ar nebutu galima renovout namo? ar nebutu paprasciau ????

Savivaldybės neatstovaujamas isuomenės interesas
Savivaldybės neatstovaujamas isuomenės interesas
1 metus

Savivaldybė pastatą nori perimti savo, ar Avulio interesams? Ir priminkit, kodėl tam pačiam Avuliui buvo leista vietoje Žalgirio stadiono pastatyti eilinį kartonkiemį? Ir kodėl nieka iki šiol nesėdi už korupciją?

fizikos desniai
fizikos desniai
1 metus

,,Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, savivaldybė neturi teisės įpareigoti pastato savininkų jo nugriauti, kadangi pati nėra šio pastato savininkė.”

O tai kas trukdo kreiptis į teismą, kad šis pripažintų griaunamu pastatu? Reikia pagrindo? – kreipkitės į statybo teismos ekspertus ir šie įvertins pvz, kad pastatas yra avarinės būklės ir tuo besiremiandamas teismas galės įteisinti griovimą.

Čia kaip ir su Drujos gatvėje esančiais griuvėsiais, kurie trukdo baigti tiesti šaligatvį ir dviračių taką – nuo manęs asmeniškai VMS jau kelinti metai atsirašinėja, kad matai neturi pagrindo, o į mano aiškinimus ką daryti irgi nereaguoja ar ignoruoja ar apsimeta kvailiais.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Gera, senai laukta žinia. Neužmirškime, kad tūkstančiai žmonių laukia tokios akcijos Laisvės pr. – Ateities ir Ukmergės gatvių sankryžoje, o taip pat Drujos gatvėje ties Vanagėlio gatve. Šioje vietoje žemesniąją seno pastato dalį, beje vizualiai prastoką, taip pat reikėtų kuo greičiai pašalinti.

Jonas
Jonas
1 metus

Turi buti priimtas kzk istatymas del tokiu pastatu, kad jei savininkas/ai nepriziurinti pastato jis automatiskai pereitu visuomenes reikmems, butu parduodamas isvarzytiniu arba butu skiriamos dideles baudos, nes esamas sprendimas siuo metu yra neveiksmingas ir tokiu pastatu yra daug. Tokie savinkai su tokiu poziu yra kenkejai ir jie turi buti baudziami!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button