NT vystymo kompanija „Garda group“ keičia Vilniuje statomo daugiabučių komplekso „Pilaitės terasos“ pavadinimą į „Horizontai“. Bendrovė taip pat gavo papildomą 0,8 mln. EUR finansavimą tolesniems darbams ir pradėjo grąžinti avansus už nutrauktas preliminarias sutartis.

Iš bankrutuojančios UAB „Pilaitės terasos“ perėmusi projektą, UAB „Garda group“ vykdo įsipareigojimus pirkėjams, vysto neužbaigtus pastatus ir toliau sprendžia visą gyvenvietę neraminančią prisijungimo prie miesto inžinerinių tinklų problemą.

Praėjusią savaitę žengtas svarbus žingsnis atsiskaitant su pirkėjais, kurių preliminarias sutartis pernai teko nutraukti iš esmės pasikeitus rinkos aplinkybėms. Du mėnesius savanoriškai mokėjusi 200 EUR kompensacijas, gruodžio pabaigoje „Garda group“ visiems vieno iš daugiabučių klientams – 15-ai žmonių – pilnai grąžino avansus su 5% metinėmis palūkanomis. Bendra grąžinimo suma sudarė daugiau kaip 180 tūkst. EUR.

Likusius avansus 19-ai klientų, iš viso 207,5 tūkst. EUR bei palūkanas, bendrovė yra įsipareigojusi išmokėti etapais pradedant sausio viduriu, bet ne vėliau kaip iki gegužės 1 d. Kartu klientams tęsiamos savanoriškos mėnesinės 200 EUR kompensacijos už nepatogumus iki gegužės, kol bus pilnai grąžinti avansai.

Taip pat, siekdama atsiriboti nuo asociacijų su ankstesniu projekto vystytoju, „Garda group“ pristatė naują komplekso vardą ir vizualinį identitetą „Horizontai“. Šį pavadinimą gavo keturi dar statomi ar užbaiginėjami daugiabučiai, o teritorijoje jau pastatyti bei gyvenami namai ir kotedžai išlaikys ankstesnį „Pilaitės terasų“ vardą.

Pasak „Garda group“ plėtros vadovo Audriaus Zakaro, šiuo žingsniu siekiama įtvirtinti atskirtį tarp ankstesnio ir naujojo vystytojo objektų bei požiūrio.

„Neslepiame visos teritorijos konteksto ir iššūkių, o su nauju pavadinimu siekiame atskirti du teritorijos raidos etapus. Mūsų naujai gauti finansiniai srautai leis ne tik atsiskaityti su pirkėjais bei užbaigti naujus daugiabučius, bet ir iki metų vidurio išspręsti visai teritorijai aktualų prisijungimo prie miesto tinklų klausimą. Net ir sudėtingomis rinkos aplinkybėmis esame tvirtai pasiryžę galiausiai išspręsti visus likusius gyvenvietės iššūkius, vykdome pažadus, bandome spartinti statybas bei randame būdus dalį avansų pilnai grąžinti anksčiau laiko“, – sako A. Zakaras.

Dar spalį „Garda group“ projekto plėtrai gavo 2,2 mln. EUR finansavimą, o gruodį bendrovė sėkmingai pasiskolino dar 0,8 mln. EUR. Visos šios lėšos naudojamos trijų jau pradėtų „Horizontų“ daugiabučių užbaigimui, ketvirto daugiabučio statybų pradžiai, prisijungimui prie miesto komunikacijų tinklų ir avansų grąžinimui.

Per pirmąjį 2023 m. ketvirtį „Garda group“ planuoja pilnai užbaigti 2 „Horizontų“ daugiabučius (abu po 20 butų), pasiekti 85% baigtumą trečiame daugiabutyje (36 butų) ir pradėti statyti naują 27 butų pastatą. Pastarasis daugiabutis būtų užbaigtas iki 2024 m. Su UAB „Vilniaus vandenys“ bendrovė baigia derinti komunikacijų įrengimo schemą, leidimas vykdyti darbus laukiamas sausį, o projektą įgyvendinti tikimasi iki 2023 m. vidurio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist