Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis – pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga, adresu Moravų g. 4,  duris turėtų atverti 2028 m. Visuomenė kviečiama susipažinti su visų konkursų dalyvių darbais. 

„Vilniaus vystymo kompanija“ dar sausio mėnesį kvietė architektus teikti idėjas naujai švietimo įstaigai, kurios mokslo paskirties bendras plotas sieks apie 11.000 kv. m.
Planuojama, kad darželyje – mokykloje bus ugdoma apie 956 mokinių – iš jų apie 380 darželinukų apie 576 mokyklinukų. 

Architektūros konkurso organizatoriai kvietė architektus sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, atsižvelgiant į unikalų Kalnėnų gyvenvietės kraštovaizdį bei bendruomenės poreikius.

„Džiugu, kad vietos bendruomenė aktyviai įsitraukė į naujos ugdymo įstaigos vizijos kūrimą. Jų išsakyti lūkesčiai ir pasiūlymai buvo įtraukti į projekto techninę užduotį. Aiškiai išgirdome norą, kad naujas darželis ir mokykla būtų ne tik saugi, bet ir turėtų daugiafunkcę įvairių veiklų erdvę. Nemažiau svarbus ir tvarumo aspektas“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovė Laura Joffė. 

Projektas bus vertinamas pagal šiuos kriterijus: urbanistinį, architektūrinį, užsakovo – Vilniaus savivaldybės – poreikių atitiktį bei projekto idėjos projektavimo paslaugų kainą.
Trys geriausi šio architektūrinio konkurso dalyviai bus paskatinti premijomis. Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 11.000 eurų, antrosios – 9.000 eurų, o trečiosios – 6.000 eurų. Projektavimo paslaugų sutartį su pirmos vietos nugalėtoju planuojama pasirašyti šių metų rugpjūtį.

1.   286682

2. Beržynėlis

3. Gama

4. IR1IR2

5. Išeik į kiemą

6. Komorebi

7. Medutis

8. Miško istorijos

9. Orbita

10. Sraigė

11. Tarp beržų

12. Trys berželiai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist