Nekilnojamas turtas

Pasiektas svarbus verslo centro „Artery“ statybos etapas: pradėti Baltijos šalyse unikalaus fasado montavimo darbai

Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas pradėtas gražinti išskirtinių technologinių sprendinių pareikalavusiais fasadais. Tai dar vienas svarbus etapas vystant šį verslo centrą, į kurį dėmesį atkreipia ne tik vis daugiau eilinių vilniečių, bet ir veržlių Lietuvos ir tarptautinių įmonių.

Vilniaus ateities išraiška

Verslo centro „Artery“ fasadas išsiskiria tuo, kad stiklas neturės jokių matomų aliuminio konstrukcijos elementų. Išorėje naudojama skoningą atspindžio efektą sukurianti danga sukuria maksimalų architektūrinį vientisumą, kas, pasak architekto, ir buvo vienas esminių šio statinio tikslų.

„Šis pastatas yra Vilniaus ateities išraiška – dizainas sukuria ryšį tarp istorinės miesto architektūros ir jo, kaip išskirtinės Europos sostinės, vietos. Dizainas sukurs gyvybingą mišrios paskirties kompleksą, kuris pagyvins ir paspartins aplinkinių vietovių plėtrą“, – sako D. Libeskindas.

 

Pastate iš viso bus sumontuotas 18 tūkstančių kvadratinių metrų fasadas, dengiantis visą 20 aukštų perimetrą. Prie šio fasado kūrimo ir gamybos prisidėjo didelę darbo patirtį sukaupusi projektavimo komanda, dirbusi ir su tokiais garsiais projektais kaip „Burj Khalifa“ Dubajuje.

Susidomi vis daugiau nuomininkų

Kaip pasakoja verslo centro „Artery“ projektą įgyvendinančios ir aukščiausios klasės biurų erdves visose Baltijos šalyse plėtojančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis, tokia išskirtinė architektūra ypač domina jas reprezentuoti galinčių biuro patalpų ieškančias įmones.

„Biuras vis dažniau suvokiamas ir kaip įmonės įvaizdžio dalis, kuri atspindi verslo siekius bei ambicijas. Ieškoma kažko, kuo būtų galima didžiuotis. Tad išskirtinė šalyje architektūra, Danielio Libeskindo vizija ir ideali vieta Vilniaus centrinio verslo rajono širdyje kompleksą „Artery“ daro itin patraukliu. Neturėtų stebinti, kad nuomos procesas vyksta itin sėkmingai“, – teigia pašnekovas.

 

Tvarumui – stiprus dėmesys

M. Žemaitis akcentuoja, kad pasirinkti veiklą vykdyti būtent šiame išskirtiniame pastate skatina ir dėmesys tvarumui. Pastatas atitiks A+ energinio naudingumo klasę bus siekiama jam suteikti pasaulinį BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatą. Kiekviename iš 20 aukštų bus įrengtos inovatyvios šildymo, vėdinimo, oro drėkinimo ir oro kondicionavimo sistemos. Požeminėje komplekso dalyje, į kurią bus integruota požeminė Konstitucijos pr. perėja, jungianti prie Vilniaus miesto savivaldybės esančią Europos aikštę su Baltuoju tiltu, bus įrengta ne tik dviračių saugykla, bet ir vienas didžiausių sostinės elektromobilių bei elektrinių paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų.

„Visos šios detalės verslo centrą „Artery“ daro išskirtiniu Vilniaus mastu bei pritraukia ir tarptautinėje arenoje savo gerą vardą užsitikrinusias bendroves, kurių viena – mokėjimų sprendimus verslui siūlanti tarptautinė lietuvių įkurta bendrovė „kevin.“. Pastarosios darbuotojai įsikurs viršutiniuose komplekso aukštuose. Visi nuomininkai galės mėgautis ne tik šviesiais biurais, bet ir miesto vaizdu 360 laipsnių kampu, kas, tikimės, padės gimti pačioms geriausioms idėjoms“, – pasakoja „Lords LB Asset Management“ atstovas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
45 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
SSSS
SSSS
3 mėnesius

Graziai atrodo , bet uzstoja kitus pastatus …

Stras
Stras
4 mėnesius

Suda malot. Vėjo izoliacijos sluoksnis turi būti pakankamai pralaidus drėgmei. Str to ne liaido. Amerikiečių idėjos absurdas pagal statybos įstatymą.

Tomas
Tomas
4 mėnesius

Pastatas, be abejonių, bus gražus, bet išskirtinio fasado unikalumo bent jau aš nematau – nuotraukose iš galo stovi pastatai, kur taip pat “neturi jokių matomų aliuminio konstrukcijos elementų” ir turi “skoningą atspindžio efektą” bei “maksimalų architektūrinį vientisumą”. Gal čia tik aš kažko neišmanau ir kažkas galėtų paaiškinti fasado išskirtinumą?

XooX
XooX
4 mėnesius
Atsakinėti į  Tomas

Nereikia nieko čia išmanyti. Kam neužtenka Audi Q8, perka Lamborghini Urus, t.y. tą pačią Audi už dvigubą kainą, nes tai imidžas. Taip ir čia. Bulkučių pardavėjai tikrai nesėdės čia. O juk yra pilna kontorėlių, kurių sąskaitose 80% imidžas ir tik 20% realus darbas…

XooX
XooX
4 mėnesius

Galėjo parašyti trumpiau: dėl to nuomos kaina 30% didesnė nei aplinkui.

Bitė Maja
Bitė Maja
4 mėnesius
Atsakinėti į  XooX

Yo, bro!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button