Vilniaus centre turėsiantis išdygti Oskierkų rūmų kompleksas su prabangiais butais – institucijų taikiklyje. Statybų inspekcija ir teismai pasisakė – statybos savavališkos. Apie tai – LNK reportaže.

Skirta kone 20 tūkstančių eurų bauda su įpareigojimu dalį naujo pastato nugriauti. Netyli ir objekto atstovas. Jis sako, kad investavo jau 4 milijonus eurų, tad apie griovimą nėra net minties.

„Mes surašėme aktą pašalinti savavališkos statybos padarinius“, – teigė Anastasija Moisejenkova, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė.

Dėl šio objekto Vilniaus centre verdiktą paskelbė ir teismai. Jie statybos inspekcijos pusėje. Sprendimas toks, jog pirmas aukštas turėtų būti nugriautas.

„Griauti šitą aukštą, tai reiškia nugriauti kultūros paveldo saugomą sieną“, – sakė Laimutis Pinkevičius, bendrovės „Deifakta“ konsultantas.

„Teismuose įvardinta, kad čia yra nelegali statyba. Sakyčiau, gana sąlyginai, nes yra tvarkybos projektas, kur yra leidimas statybai“, – pastebėjo L. Pinkevičius.

„Šiuo atveju buvo atliekamas tūrio atkūrimas priskiriamas statinio rekonstravimui, nes nagrinėjamu atveju buvo vien tiktai rūsys ir keli aukštai“, – teigė A. Moisejenkova.

Statybos inspekcija traktuoja, kad tai nėra tvarkybos darbai, o kad tai yra statybos darbai. Mes, aišku, teisme ginčijomės, bet, deja, pralaimėjome“, – sakė L. Pinkevičius.

Už nustatytus grubius pažeidimus Statybos inspekcija skyrė baudą.

„Išrašė 19, po to susimažino iki 14, bet yra dar legalizavimo mokestis, kuris ten skaičiuojamas pagal formulę. Apie 100 tūkst. dar kainuos“, – pasakojo L. Pinkevičius.

Kol vyksta ginčai – laikas bėga. Nekantrauja ir šalia esantis muziejus, kuris dabar taip pat tvarkosi. Sako, kad norėtų, jog ir kaimynystė kuo greičiau būtų sutvarkyta. Muziejaus vadovė Nideta Jarickienė pasakojo, kad tai ne šiaip vieta, o vieta, turinti labai svarbią kultūrinę ir istorinę vertę.

„Oskierkų rūmai nėra išlikę, nes Antrojo pasaulinio karo metu jie buvo stipriai bombordoti, vėliau nugriauti“, – pasakojo ji.

Paskui čia buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje profesionalusis teatras.

„Bet kuriuo atveju, gyvenamoji paskirtis tenai yra galima. Ji ten bus pagal susiklosčiusią padėtį. Istoriškai ten visada buvo rūmai ir oficina.“, – sakė Gerda Mackevičienė, Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio skyriaus vedėja.

Ar tai, kas jau pastatyta, bus sulyginta su žeme? Inspekcija kalba, jog netrukus į procesą gali įsitraukti ir antstoliai.

„Jeigu savavališkos statybos padariniai nebus nugriauti, tai valstybė nugriaus. Vis tiek bus išieškojimas iš statytojo, tačiau neužmirštame, kad vis tiek yra leidžiama įteisinti šitas statybas“, – teigė A. Moisejenkova.

„Aš čia kaltinčiau ne statybos inspekciją, o mūsų pasamdytą projektų valdymo įmonę, kurios paslaugų mes šiuo metu jau atsisakėme“, – pastebėjo L. Pinkevičius.

Objekto atstovas sako, kad į šią vietą jau investuoti 4 milijonai eurų. Gali prireikti dar 10, tad tikisi, kad greitai pavyks dokumentus susitvarkyti ir griovimo neprireiks, o darbus bus galima tęsti toliau. Sako, kad jau įsivaizduoja, kad projektas galėtų būti baigtas po dvejų metų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist