Nekilnojamas turtas

Naujamiestyje – pirmas Baltijos šalyse „BREEAM In-Use“ sertifikatą pelnęs daugiabutis

Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) plėtotojos „Realinija“ pastatytas daugiabutis gyvenamasis namas buvo įvertintas tarptautiniu pastatų tvarumo sertifikatu „BREEAM In-Use“. Tai – pirmasis daugiabutis gyvenamasis namas Baltijos šalyse, pelnęs tokį reikšmingą įvertinimą.

„BREEAM In-Use“ (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas nurodo, kad jau pastatytas ir eksploatuojamas pastatas atitinka aukščiausius aplinkosauginius bei tvarumo standartus. Pagal BREEAM vertinimo sistemą pastatytas daugiabutis gyvenamasis namas, adresu Sierakausko g. 27, įvertintas kaip „Very good“.

Pasak daugiabutį pagal BREEAM tvarumo vertinimo sistemą auditavusios tvarumo sertifikavimo ir konsultavimo bendrovės „Vesta Consulting“ vyresniojo tvarios plėtros konsultanto Eugenijaus Šapel, Lietuvoje BREEAM sertifikatu dažniausiai sertifikuojami verslo centrai bei komercinės patalpos, tad pirmas daugiabučio sertifikavimas iškelia kokybės kartelę kitiems NT projektams.

 

„Aukštam BREEAM įvertinimui įtakos turėjo labai gera pastato būklė ir įdiegti sprendimai, tokie kaip geoterminis šildymas ir vėsinimas, butuose įrengtos individualios vėdinimo sistemos su rekuperacija ir F7 filtrais. Namo gyventojai gali reguliuoti temperatūrą kiekvienoje patalpoje su išmania sistema, butuose įrengtas grindinis šildymas ir termostatai. Taip pat buvo palankiai įvertinta gera namo lokacija, netoli senamiesčio ir Vingio parko, sutvarkytos žaliosios erdvės“, – komentuoja E. Šapel.

Sertifikatą pelnęs pastatas yra NT projekto „Sierakausko 25“ dalis – nauji daugiabučiai gyvenamieji namai buvo statomi greta į Nekilnojamų kultūros vertybių registrą įtrauktos Anastasijos Danilovos vilos. Plėtojant projektą šimtametė vila buvo restauruota, o nauji namai pastatyti taip, kad pabrėžtų jos architektūrą.

Suteikiant BREEAM sertifikatą jau naudojamiems pastatams yra vertinama, ar vidaus aplinka (sveikata ir gerovė), energijos kiekiai šildymui ir vėsinimui bei vandens vartojimas, transportas, naudojamos medžiagos, atliekų tvarkymas, ekologija bei tarša atitinka tvarumo standartus.

 

Vertinant gyvenamuosius pastatus itin daug dėmesio skiriama vidaus aplinkai (sveikata ir gerovė) bei vandens vartojimui. Vienas iš išskirtinių reikalavimų yra radioaktyvių, iš grunto kylančių ir uždarose erdvėse besikaupiančių radono dujų prevencija. Atliekant tvarumo analizę, taip pat buvo atlikta nuodugni potvynio rizikos studija, atliktas liftų energetinio efektyvumo skaičiavimas.

„Vertinant gyvenamąjį namą pagal BREEAM tvarumo vertinimo sistemą atsižvelgiama ne tik į paties pastato parametrus, bet ir jo aplinkoje esančius patogumus. Pavyzdžiui, vertinant transporto galimybes svarbu, kad šalia namo būtų kokybiški dviračių takai, o atliekų tvarkymą – kiek patogus atliekų pridavimas ir jų rūšiavimas, ar yra galimybė priduoti stambias buitines atliekas, tekstilę, elektroniką ir panašiai“, – aiškina E. Šapel.

Pasak NT projektą „Sierakausko 25“ vystančios „Realinijos“ direktoriaus Kęstučio Graužinio, daugiabučiai gyvenamieji namai statyti remiantis gerąja įmonės praktika, nesiekiant BREEAM sertifikato.

 

„Mums šis sertifikatas yra įrodymas, kad gebame statyti kokybišką būstą ne tik statybų kokybės, bet ir ekologijos, darnos su aplinka, išskirtinių inžinerinių ir architektūrinių sprendimų prasme“, – teigia K. Graužinis.

Pasak pašnekovo, pelnytas sertifikatas yra pridėtinė vertė namo gyventojams, kurie ir taip naudojasi prestižinės būsto klasės privalumais.

„Visame projekte daug automatizuotų sprendimų: apšvietimo valdymas, praėjimo kontrolė, automatiniai automobilių valstybinius numerius nuskaitantys parkavimo aikštelės įvažiavimo vartai, automatinė laistymo sistema. Namų fasadams panaudotos ilgaamžės klinkerio plytelės, butuose sumontuoti mediniai aliuminiu kaustyti langai“, – vardija K. Graužinis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tsj
Tsj
12 dienas (-ų)

Ir pati savo akimis maciau kad buvo atkastas lietuvos paveldas statybininkai ji nugrove be leidimo ir pastate daugiabuti. Balkonai kreivi (tik is auksciau matosi). Tarp namu duok dieve 20 m

OkKaren
OkKaren
13 dienas (-ų)

Man konkreciai sitas projektas yra tiesiog idealus, tiek aukstingumas kaip minimali bet solidi estetika.

Augustas
Augustas
13 dienas (-ų)

Savo laiku visas Vilniaus miesto Lazdynų rajonas buvo pripažintas geriausiai suprojektuotu ir pastatytu visoje Tarybų Sąjungoje. Šlovė ir garbė visų laikų Lietuvos statybininkams.

hmmm
hmmm
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Augustas

kas ta “tarybų sąjungą”?? dar iš didžiosios raidės:D

Augustas
Augustas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  hmmm

Lietuvių kalboje visi tikriniai daiktavardžiai, tame tarpe valstybių pavadinimai, rašomi iš didžiosios raidės. Apie Tarybų Sąjungą, patarčiau, pasiklausti pas savo tėvus bei senelius. Jie, palygimui, gali papasakoti apie Romos Imperiją, Kiniją, JAV ir kitas valstybes buvusias ir/ar esamas.

Alice
Alice
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Augustas

Siūlot bandyti Lazdynus pagal BREEAM’ą sertifikuoti? 🙂

hmmm
hmmm
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Augustas

tik neapsiverk čia:D pasiklausinėjau – 17 metų šalo ištremti sibiro stepėse, vien dėl to, kad turėjo mokytoją giminėj, tikrai vadinsiu tą banditų pseudo kliedesį iš didžiosios raidės, pasvajok:)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button