Nekilnojamas turtas

LAT: Vilnius iš „LitCon“ neatgaus 250 tūkst. eurų už nepastatytus modulinius darželius

Vilniaus valdžia iš restruktūrizuojamos statybos įmonės „LitCon“ neatgaus beveik 250 tūkst. eurų už nepastatytus keturis modulinius vaikų darželius, galutinai nutarė  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).  

LAT spalio 7 dieną paliko galioti savivaldybei nepalankų pernai spalį priimtą Apeliacinio teismo sprendimą. 

„Ieškovė (savivaldybė – BNS) nepagrindė prašomų priteisti nuostolių dydžio už rangos sutarčių neįvykdymą. Apeliacinės instancijos teismas, nenustatęs vienos iš civilinės atsakomybės sąlygų, pagrįstai netenkino jos reikalavimo priteisti prašomą nuostolių atlyginimą“, – rašoma teismo nutartyje.

 

Pasak jos, pagal 2017-ųjų pabaigoje savivaldybės ir „LitCon“ pasirašytą 4,3 mln. eurų vertės sutartį bendrovė su subrangovais šalia darželių turėjo pastatyti keturis modulinius priestatus, tačiau 2019 metų sausį dėl nepradėtų statybų savivaldybė sutartį nutraukė. 

Po mėnesio pasirašiusius taikos susitarimą savivaldybė už pagamintus priestatus „LitCon“ sumokėjo 250 tūkst. eurų, o subrangovei „Ryterna modul“ – 1,5 mln. eurų.

Tačiau įmonėms toliau nestatant priestatų savivaldybė 2019 metų gegužę dar kartą nutraukė rangos sutartį ir taikos susitarimą. Tuomet „Ryterna modul“ grąžino savivaldybės sumokėtus pinigus, o „LitCon“ atsisakė tai padaryti. 

 

Vilniaus apygardos teismas 2019 metų spalį savivaldybės ieškinį dėl nuostolių atlyginimo atmetė, nes ji neįrodė, jog „LitCon“ nepagamino modulinių elementų, be to, neginčijo bendrovės vienašališkai pasirašytų darbų perdavimo–priėmimo aktų ir juos apmokėjo. 

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad savivaldybė iš bendrovės nereikalavo grąžinti sumokėtų 250 tūkst. eurų, bet prašė priteisti tą pačią sumą kaip nuostolių atlyginimą, tačiau nesugebėjo įrodyti jų dydžio.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Konstantinas
Konstantinas
11 dienas (-ų)

Kad LitCono galva pas mus per tėvą galimai neblogų ryšių politikoje turėtų turėti, dėl to viskas, kas su LitConu susiję ne taip paprasta.

Adele
Adele
11 dienas (-ų)

Pinigai nesavi, tai galima nesistengti ir metyti.

Vilnietis
Vilnietis
12 dienas (-ų)

Mano manynu, visiški neišmanėliai sėdi savivaldybės teisės skyriuje, gana paprastą bylą sugebėjo prapilti pasirinkę visiškai blogą taktiką. Liūdesėlis. Dar blogiau, jeigu buvo pasitelkta advokatų kontora į pagalbą ir vis tiek prapylė tokią bylą, tai čia išvis tragedija.

Bob
Bob
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vilnietis

O gal kaip tik laimėjo? 😉

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button