Nekilnojamas turtas

Kovo mėnesį Vilniuje fiksuoti tik 172 naujų butų pardavimai

Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų kovo mėnesį Vilniuje buvo fiksuoti tik 172 susitarimai dėl naujos statybos butų pardavimų. 

Tai lėmė Vilniaus pirminėje NT rinkoje vyraujančios slogios nuotaikos, neapibrėžtumas (saugumo, finansinis) bei ženkliai sumažėjęs noras pirkti butus iš brėžinių (ypatingai iš mažiau žinomų plėtotojų).

Šis pardavimų rezultatas mažiausias nuo 2020 m. gegužės, kai rinka dar tik buvo pradėjusi po truputį atsigauti po pirmojo karantino, reikėjo mokytis prisitaikyti gyventi laikantis kovido reikalavimų ir atidžiau įsivertinti savo finansines galimybes prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus. Kartu, tai beveik 6 kartus mažiau nei rekordinį 2021 metų kovą, kai fiksavome 1007 butų pardavimus.

 

Daugiausiai būtų parduota Pilaitėje

Daugiausiai susitarimų (51) įsigyti naują būstą fiksavome Pilaitės mikrorajone.

Jeigu neįskaičiuotume šių sukritusių sandorių, pirmoje vietoje būtų Žirmūnai (31). Toliau pagal populiarumų tarp pirkėjų rikiavosi Pašilaičių, Šnipiškių bei Lazdynų rajonai.  

Įdomu pastebėti, jog absoliuti dauguma projektų, kuriuose fiksavome sandorius – jau aktyviai vystomi arba jau pilnai pastatyti.

 
 * – Šis rajonas statistiškai išsiskyrė dėl įtrauktų pardavimų viename iš projektų, kur neskelbus viešų pardavimų išparduotas vienas iš korpusų.

Rinkoje vyrauja naujų projektų badas, kainos kilo penkiolikoje projektų

Šį mėnesį fiksavome tik vieno naujo projekto viešų pardavimų pradžią, kur rinkai pasiūlyti 34 butai. Plėtotojai toliau laikosi strategijos pradėti pardavimus tik galutinai įsivertinę statybos kaštus ir pasirašę rangos sutartį.

Tai lėmė, jog esamas butų sandėlys toliau menko, artėdamas prie psichologinės 2000 butų ribos (ypatingai jei skaičiuotume tik pradėtus vystyti ir baigtus projektus).

Esama geopolitinė situacija, itin stipriai trūkinėjančios tiekimo grandinės ir dėl to kylančios statybinių medžiagų kainos, sunkumai įsivežant statybininkus iš trečiųjų šalių, biurokratinės kliūtys gaunant statybos leidimus, ženkliai išaugusios kuro kainos taip pat prisidėjo prie to, jog naujo būsto kainos toliau kilo.

 

Šį mėnesį fiksavome kainodaros atnaujinimus 15 projektų, kainos juose kilo nuo 1 iki 12%. Daugiausiai kainos pakitimų fiksuota Žirmūnuose bei Šnipiškėse.

Prognozuojame, jog artimiausiais mėnesiais išliks itin paklausūs jau pastatyti ar ženkliai įsibėgėję projektai, o kainos išlaikys augimo tendenciją. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ekspertas NRD CS

Visu pirmą, Vilniaus rajonė (kaip ir Vilniuje) nuo šių metu prisidėjo infrastruktūros mokestis – 30-50 eur už kv, kas bus įkalkuliuotą į būsto kainą (e.g. 50 kv butas +15 000 eur), smarkiai pabrango medžiagos = armatūra – 3-4 kartus, mediena ( osb taip pat), plytos +40%. Vystytojai sau į minusą nepardavinės, infliacija pagal Eu duomenys ( v z.lt turi straipsnį) Lietuvoje didžiausia Europoje 15% metinė. Tai viskas brangs ir smarkiai.

Babarykas

30*50=1 500, o ne 15 000 🙂

Architektas

Butai pigzzz

Vaclovas

Jeigu jūs esate tas, kuris praėjusius du dešimtmečius tvindėte žiniatinklį su žinute, kad brangzzz, ir tai veikė kaip šveicariškas laikrodis, tai pagaliau perspėjimas užtikrintai palankia linkme 🙂

Xmxmugxmm

Kainos labai smarkiai krenta tik beprotis dabar pirktu

Rasa

Kyla o nekrenta

Iškart nupirksiu

Pasakyk kur bent jau nekyla, genijau

Babarykas

Apie Mariupolį kalbant tai taip.. 🙁

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button