Turto bankas paskelbė pastato Vilniuje, Gedimino pr. 38, rangos ir projektavimo darbų viešąjį pirkimą. Pastatą ketinama iš esmės atnaujinti per dvejus su puse metų. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projektų valdymo agentūros parama.

Pagal šiuolaikinius standartus atnaujinus 10 tūkst. kv. m ploto administracinį pastatą  į jį sugrįš Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kurioms atsisakius dalies naudojamo ploto, papildomai pastate galės įsikurti Valstybės duomenų agentūra. Agentūros naudojamas valstybės pastatas Gedimino prospekte bus parduodamas. Preliminari šio pastato vertė – 14 mln. eurų.

„Jau parengti ir su Vilniaus miesto savivaldybe suderinti projektiniai pastato atnaujinimo pasiūlymai. Rangovą tikimės turėti 2024-ųjų trečiąjį ketvirtį, o projektą įgyvendinti iki 2026 metų pabaigos“, – teigia Ernestas Česokas, Turto banko laikinasis vadovas.

Trečdaliu mažesnis energijos suvartojimas

Gedimino pr. 38, Vilniuje esantis 9 aukštų administracinis pastatas statytas dar 1972 metais. Nuo Tauro kalno ir Lukiškių aikštės gerai matomas statinys, Turto banko Vilniuje valdomų pastatų portfelyje yra vienas energetiškai neefektyviausių, jo energetinio naudingumo klasė tesiekia F.

Modernizavus pastatą, ketinama pasiekti ne mažesnę nei A energetinio efektyvumo klasę, pastato energijos suvartojimas mažės bent trečdaliu, o metinė šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija mažės beveik 17 tonų. Pastatas bus sertifikuotas pagal BREEAM standartą.

Atnaujinamas  pastatas labiausiai pasikeis viduje, tačiau pokyčiai matysis ir išorėje – pirmąjį aukštą numatoma atverti visuomenei – čia galėtų veikti kavinė ar būti organizuojama kitokia veikla. Taip pat atsirastų naujas įėjimas iš Gedimino prospekto pusės, kuris būtų pritaikytas individualių poreikių turintiems žmonėms.

Pastato akcentu taps centrinėje dalyje projektuojamas atriumas, kuris buvo numatytas dar pradiniame pastato projekte prieš 50 metų, tik naudotas kitai funkcijai. Aplink šią centrinę ir šviesią erdvę bus išdėstytos darbo ir poilsio zonos.

Iš viso bus sukurta 700 modernių darbo vietų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist