MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nekilnojamas turtas

Įsirengti ar atnaujinti namus taupiai – įmanoma

Namų įrengimas ar remontas – sudėtingas procesas, kurį būtina gerai, detaliai apgalvoti ir atidžiai įgyvendinti. Nors tam prireikia daugybės naujų daiktų, medžiagų, vertėtų atsisakyti nuomonės, kad būsto įrengimas neišvengiamai privers iš kiaulės taupyklės iškratyti paskutines monetas. Tinkamai suplanavę ir apgalvoję visus aspektus ne tik patobulinsite savo būstą, bet ir padarysite tai taupiai.

Planavimo svarba

Norint namų įrengimo ar atnaujinimo metu išvengti nebūtinų išlaidų, pirmiausia reikia sudaryti apdailos, interjero kūrimo, buities poreikių įgyvendinimo planą. Tam būtina atsižvelgti į savo finansines galimybes. Venkite šiuo metu mažiau reikalingų pirkinių įsigijimo ir pagalvokite apie svarbesnius daiktus, be kurių neįsivaizduojami nei vieni namai. Pavyzdžiui, itin reikalingas didesnis ar vietą taupantis išskleidžiamas stalas, lova, viryklė maistui paruošti ar skalbyklė, kiti komfortą užtikrinantys daiktai. Kad būtų paprasčiau ir nieko nepamirštumėte, naudinga susidaryti svarbiausių prekių sąrašą.  

Keliant biudžeto klausimą taip pat vertėtų pasidomėti baldų, statybinių medžiagų ir įrankių kainomis. Nepamirškite, kad jos buities ir statybų parduotuvėse dažnai skiriasi, tad apžiūrėkite kelias vietas. Visuomet naudinga ieškoti akcijų, išpardavimų, nebijoti derėtis. Įvairių interjero idėjų galima rasti žurnaluose, kataloguose ar interneto svetainėse. Planuojant interjerą, numatant svarbiausius jo elementus praverčia ir specialios simuliacinės interjero kūrimo programėlės – jos taip pat padeda išvengti nenumatytų pirkinių.

Tegul baldai būna praktiški  

Jei norite, kad namai būtų ir estetiški, ir patogūs, daugiau dėmesio skirkite daugiafunkciams baldams. Puikus pavyzdys – išskleidžiamas stalas. Jį galima naudoti dvejopai: išskleistas stalas puikiai tinka valgomajame, sulaukus gausesnio svečių būrio, o suskleistas jis atlieka dailaus, stilingo svetainės staliuko funkciją.

Kuriant namų interjerą taip pat naudinga apgalvoti, kokius esminius baldus ar aksesuarus ateityje bus galima lengviau pakeisti, atnaujinti ir tokiu būdu – sutaupyti. Tai itin svarbu, jei turite ar planuojate turėti vaikų, augintinių. Viena iš gudrybių – baldų apmušalų pakeitimas. Jų asortimentas itin platus, tad pasirinkti tokį, kuris tiks prie interjero ir atitiks tuometines tendencijas, poreikius nebus sunku.

Dėmesys ilgaamžiškumui

Kai kurių daiktų kainos yra išties nemažos, tačiau tai neretai byloja apie gaminių patvarumą. Pavyzdžiui, mediena nuo seno naudojama namų statybai, įrengimui – ši natūrali medžiaga yra tvirta, prisitaiko prie skirtingų oro sąlygų. Šiandien kone kiekvienuose namuose galime išvysti grindis, pagamintas iš medienos plokščių, sienas, padengtas medinėmis dailylentėmis. Alternatyvų tiesiog neturintis pasirinkimas – baldai, tokie kaip išskleidžiamas stalas ar komoda, kėdės, pagaminti iš grynos medienos ar faneros. Ilgaamžiai daiktai – racionalus pasirinkimas taupiems, nes jų nereikia po kelerių metų ar dar greičiau keisti naujais.

Kūrybiškos idėjos visada pasiteisina

Sudėtingų konstrukcijų lubų ar įleidžiamų šviestuvų įrengimas gali atsieiti kur kas daugiau nei tikimasi. Jei norite išvengti nebūtinų išlaidų, galbūt vertėtų labiau akcentuotis į komfortą ir jaukumą, suteikiamą baldų, tam tikrų interjero spalvų, audinių. Pagalvokite, kaip namus įrengti paprastomis priemonėmis. Kartais kūrybinis polėkis leidžia sukurti rezultatą, kuris ne tik maloniai nustebina patrauklumu, bet ir įrodo, kad taupumas vis dėlto yra įmanomas. Puikus to pavyzdys – netinkuotos, nedažytos betono sienos. Toks sprendimas ne tik padeda sukurti išskirtinį interjerą, bet ir leidžia atsisakyti brangių apdailos meistrų paslaugų.  

Konsultacija su specialistu – visuomet prasminga

Kartais ir patys puikiai įrengiame namus: žinome, kurioje vietoje turėtų stovėti didelis išskleidžiamas stalas, kuris neužgožtų kitų svetainėje esančių baldų, suprantame, iš kokių medžiagų pagaminti baldai yra patvaresni. Vis dėlto iššūkių išvengti nelengva – juk vien apšvietimo planavimas reikalauja specifinių žinių. Jei nesate tikri dėl pasirinkimo, vertėtų pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais, kurie neleis suklysti ir padės pasirinkti tokius baldus, buities techniką ar paprasčiausiai dažus, kurie atitiks visus poreikius – nuo estetiškumo iki kainos.

Įsirengti namus neišlaidaujant tikrai įmanoma. Svarbiausia – turėti planą, įvertinti savo poreikius ir finansines galimybes, pasirinkti praktiškus baldus ir būti originaliems. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad kartais verta investuoti daugiau, bet džiaugtis rezultatu ne vienerius metus. Laikantis tokių principų pasirinktas šiuolaikiškas išskleidžiamas stalas, baldų apmušalai, apdailos medžiagos ar įranga bus saviti, skoningi, tačiau neverčiantys graužtis dėl didžiulės galutinės būsto pokyčių sumos.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

„Swedbank“: Vilniuje būsto įperkamumas ir butų sandorių skaičius muša rekordus

ELTA

Vasarį sostinėje butų kainos augo 0,5%

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika