Nekilnojamas turtas

Ir vėl rekordas: Vilniaus NT rinkos spurtas tęsiasi

NT analitikos platfomos „CityNow“ duomenimis, vasario mėnesį susitarta dėl 808 butų pardavimo, o vidutinė parduotų butų (su daline apdaila) kvadrato kaina siekė maždaug 2,200 Eur už kvadratinį metrą.

Daugiausiai parduota Pilaitėje

Vasario mėnesį daugiausiai butų parduota Pilaitės, Lazdynėlių, Šnipiškių mikrorajonuose.

“Pilaitėje yra viena didžiausių naujų projektų pasiūla ir ši konkurencija suteikia mažiau prielaidų kainų kilimui. Nenuostabu ir tai, kad šioje miesto vietoje šeimos ieško būsto, kurį gali įpirkti pagal savo galimybes. Be to, šiame rajone nemažai projektų yra arti statybų pabaigos, kas tampa vis svarbesniu kriterijumi renkantis būstą, kai turėjome savotišką pasiūlos šoką“ – populariausias rajonų rezultatus komentuoja Vilius Visockas, platformos įkūrėjas.

 

Centrinėje miesto dalyje ir Naujamiestyje būsto vasarį buvo susitarta įsigyti mažiau.

“Arti miesto centro šiuo metu čia yra likę tik seniau pradėtų įgyvendinti projektų likučiai. Visgi, artimiausiais mėnesiais matysime pokyčius, nes rajone ir jo apylinkėse planuojami ar neseniai pradėti vystyti nauji projektai: Eikos plėtojamo „Balto Lapo“ trečiasis etapas, „Mėlyni Vilkai“ pirmasis etapas , Galio Group konversijos projekto reVingis pirmieji etapai“ – prognozuoja V. Visockas. 

Įdomu, jog tarp lyderių atsidūrė ir Ozo rajonas, kur neseniai startavo keli nauji projektai.

 

Populiariausi išlieka 2 kambarių butai

Beveik pusė (48%) vasario mėnesio susitarimų buvo pirkti dviejų kambarių butą. Taip pat didelę susitarimų dalį sudarė vieno kambario butai (19%). Trijų ir ir keturių kambarių butų pardavimai sudarė atitinkamai 26% ir 7%.

Visų vasario mėnesį Vilniuje parduotų naujų butų plotų mediana siekė 48 kv. m. Išskaidžius pagal kambarius, vieno kambario tipinis parduotas butas buvo 31 kv. m., dviejų kambarių – 45 kv. m., 3 kambarių – 62 kv. m. , 4 kambarių – 87 kv. m.

NT rinkai – palankūs vėjai pasaulio rinkose

Vasario mėnesį galima buvo stebėti akcijų rinkos sektorių rotaciją ir padidėjusius infliacijos lūkesčius.

 

JAV finansų rinkose vasario mėnesį padidėjo ilgesnio laikotarpio obligacijų pajamingumas, kas dažniausiai susiję su padidėjusiais infliacijos lūkesčiais. Įprastai centriniai bankai siekia suvaldyti infliaciją, keldami palūkanų normą ir lėtindami įkaitusią ekonomiką. Visgi, šiuo metu dauguma šalių bando atstatyti savo ūkį nuo COVID-19 sukelto ekonomikos šoko, tad priverstinio lėtinimo scenarijus mažiau tikėtinas. Priešingai, tikėtina, kad matysime daugiau skatinimo priemonių, įliesiančių papildomų pinigų į rinkas“

Šiandien JAV Senatas patvirtino papildomą 1.9 trln. dolerių vertės ekonomikos skatinimo paketą, kurio nemaža dalis yra tiesioginės išmokos gyventojams (1 400 $), kurie uždirba mažiau nei 99 000 $/ metus. 

Situacija, kai centriniai bankai vykdo ekonomikos skatinimo politiką, kartu vyksta rotacija iš labiausiai rizikingų investicijų į mažiau rizikingas, gali toliau sudaryti palankias sąlygas gyvenamojo NT sektoriaus augimui, bent iki kol bus patenkinta paklausa. Galiausiai, NT turto klasė istoriškai gerai apsaugodavo nuo infliacijos, nes jos augimas dažniausiai koreliuoja su gyventojų pajamomis, be to pajamos iš nuomos neturi valiutų rizikos.

 

Perkaitimo ir burbulo scenarijus kol kas mažai tikėtinas, nes Lietuvoje nuo praėjusios NT krizės įsigaliojo atsakingo skolinimosi taisyklės. Nepaisant to, V. Visockas kviečia pirkėjus racionaliai įsivertinti savo poreikius ir galimybes:

„Jeigu būstą perkate skolintomis lėšomis, racionalų sprendimą padės priimti jūsų partneriai būsto įsigijimo procese: NT vertintojai, bankai. Jeigu perkate savo lėšomis, rekomenduočiau gerai apgalvoti būsto pirkimą, prielaidas ir nesiremti vien emocijomis. Net jei perkate investicijai, nebloga taisyklė yra įsivaizduoti, kad savo pirktame būste reikės pagyventi metus patiems.“ – dalinasi praktiniu patarimu V. Visockas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button