Nekilnojamas turtas

Buvusios Infekcinės ligoninės aukcionas vyks kitąmet

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas stabdo buvusios Infekcinės ligoninės Žvėryno mikrorajone viešąjį aukcioną – jis pakartotinai vyks kitąmet. Aukcionas nutraukiamas atsižvelgiant į gautą Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos raštą, kuriuo rekomenduojama peržiūrėti ir patikslinti vertingąsias komplekso savybes. Patikslinus jas, bus paskelbtas pakartotinis šio komplekso aukcionas.

„Įvertinę Kultūros paveldo departamento argumentus, priėmėme sprendimą stabdyti aukcioną.  Pasitelkę kultūros paveldo ir Vilniaus miesto savivaldybės specialistus, peržiūrėsime vertingąsias komplekso savybes. Tikimės, kad ši procedūra sudarys prielaidas užtikrinti darnią šios teritorijos plėtrą ir padės išvengti tokių situacijų, kai dėl skirtingų investuotojų, bendruomenių, paveldo specialistų ir savivaldos lūkesčių kyla konfliktinės situacijos projekto įgyvendinimo stadijoje“, –  teigia Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Pastatų komplekso vertingosios savybės patikslintos 2008 m., t.y. daugiau nei prieš 12 metų ir dėl savo būklės pokyčių objektyviai reikalauja papildomo peržiūrėjimo ir paveldosauginio įvertinimo. (…) Departamentas palaiko šio pastatų komplekso privatizavimo ir kuo spartesnio sutvarkymo  modelį, tačiau siūlo tą atlikti tik detalizavus konkrečias sąlygas ir nustačius  aiškius reikalavimus dėl nekilnojamųjų kultūros vertybių ir teritorijos apsaugos bei naudojimo“, rašoma Turto bankui adresuotame gruodžio 16 d. datuotame Departamento rašte.

Pirminiais vertinimais, kultūros savybių tikslinimas gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėn.

Registracija į aukcioną vyko gruodžio 14-16 d., o pats aukcionas turėjo įvykti gruodžio 21-28 dienomis. Pradinė komplekso pardavimo kaina – 5,23 mln. Eur. Į viešą aukcioną užsiregistravusiems dalyviams bus grąžintas registracijos mokestis ir užstatas. Turto bankas atsiprašo jų už sukeltus nepatogumus.


Žvėryno mikrorajone išsidėstęs 13 pastatų kompleksas, kurio bendras plotas sudaro 3,8 tūkst. kv. m, buvo pradėtas statyti praėjusio amžiaus pradžioje. Didžiąja dalimi medinį kompleksą sudaro 6 ligoninės korpusai ir pagalbiniai pastatai, išsidėstę 2 hektarų plote. Didžioji dalis statinių yra prastos ar itin prastos būklės, todėl nuspręsta juos parduoti, o gautas lėšas investuoti į kitos ligoninės statybas.

Turto bankas ligoninės kompleksą iš Sveikatos apsaugos ministerijos perėmė 2019 m. pavasarį. Už jį gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. Šiame projekte Turto bankas dalyvauja kaip finansuotojas.

Tai ne pirmas didelis valstybei priklausantis objektas, kuris pardavinėjamas Žvėryno rajone. Praėjusių metų lapkritį buvo parduotas buvęs Vaikų ligoninės ir Vaiko raidos centro kompleksas. Aukciono dalyvis tuomet už pasiūlė 4,4 mln. Eur už statinius ir žemę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gruzas
Gruzas
1 mėnesį

Tai reiktų tikėtis prekybcentrio arba gyvenamųjų namų statybų… Ir niekam neįdomu dėl žaliųjų erdvių plėtimo.

Back to top button