Nekilnojamas turtas

Baigtos Visorių tyrimų ir inovacijų centro statybos

Generalinės rangos bendrovė „Naresta“ baigė mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų centro pastato Vilniuje, Mokslininkų gatvėje 6B, statybas, projekto vertė – 8,5 mln. eurų.

Šešių aukštų ir beveik 7 tūkst. kvadratinių metrų mokslinių tyrimų centre bus sukurta iki 200 aukštos kvalifikacijos darbo vietų. Centro paslaugomis galės naudotis Lietuvos verslo įmonės ir įstaigos, kurios nori kurti ir komercializuoti inovacijas.

„Šis pastatas kartu yra ir mūsų projektuotojų bei statytojų indėlis į mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtrą Lietuvoje. Didžiausias projekto išskirtinumas yra jo technologinė pusė: laboratorijų įrangai reikalingos ypatingos sąlygos, todėl pastate buvo įrengtos modernios šildymo, vėdinimo ir vėsinimo sistemos“, – teigia Arūnas Šlenys, „Naresta“ generalinis direktorius.

 

Pasak A. Šlenio, projektas įgyvendintas per 13 mėnesių, šiek tiek užtruko projekto užbaigimo procedūros, kadangi mokslinių tyrimų patalpoms keliami papildomi kokybiniai kriterijai.

„Tikimės, kad naujasis centras bus aktualus ir reikalingas aukštųjų technologijų kūrėjams, kurie galės gauti inovacijų kūrimui ir skaitmenizavimui reikalingas žinias, išbandyti ir testuoti prototipus. Papildomą vertę pajus ir smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, kurioms bus sudarytos galimybės gauti mokslinių tyrimų ir eksperimentines paslaugas savo mieste“, – teigia Edmundas Žvirblis, VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas plėtros direktorius.

Mokslinių tyrimų centre bus vykdomi tyrimai ir eksperimentinė plėtra, nukreipta į fotonikos, lazerinių ir optinių technologijų bei kosmoso sektorius. Naujo MTEPI centro statybas Všį Visorių informacinių technologijų parkas įgyvendino projekto „Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra“ vykdymo metu.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button