Praėjusiais metais atsinaujinusi Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena sulaukė tarptautinio įvertinimo. Didžiausiai sostinės renginių erdvei suteiktas tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatas, kurį gauna tik itin aukštus tvarumo standartus atitinkantys pastatai.

BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) yra ilgiausiai pasaulyje taikomas ir plačiausiai naudojamas pastatų aplinkosauginio vertinimo metodas, suteikiamas pastatams, kurie suprojektuoti, pastatyti ir eksploatuojami pagal aukštus tvarumo standartus.

Remiantis šia vertinimo sistema, BREEAM sertifikato nusipelnę pastatai patenka į vieną iš penkių kategorijų: „Pass“ (30-45 proc.), „Good“ (45-55 proc.), „Very Good“ (55-70 proc.), „Excellent“ (70-85 proc.) ir „Outstanding“ (85 proc. ar daugiau).

Vilniaus „Avia Solutions Group“ arena sulaukė puikaus 74,6 proc. įvertinimo ir pateko į „Excellent“ kategoriją, kuo, pasak tvarumo technologijų bendrovės „Smart CRE“, gali pasigirti tik apie dešimtadalis visų BREEAM sertifikuotą gavusių pastatų pasaulyje.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo pasiekimu, nes tvarumą laikome svarbia savo verslo vizijos dalimi. Esame vyriausia Lietuvos arena ir vienas vyriausių pastatų mūsų šalyje, kurie sulaukė aukšto BREEAM sertifikato įvertinimo, todėl tai yra ne tik didžiulis mūsų darbo įvertinimas, bet ir postūmis judėti į priekį“, – teigia arenos vadovas Andrius Žiauberis.

Šiuo metu Lietuva gali didžiuotis beveik 150 tarptautinį BREEAM sertifikatą gavusiais pastatais, kurių didžioji dalis – 10 metų amžiaus ar jaunesni. Tuo metu 74,6 proc. įvertinimą pasiekusi „Avia Solutions Group“ arena tapo aukščiausią balą gavusiu objektu vyriausių BREEAM sertifikuotų šalies pastatų penketuke.

2004 metais duris atvėrusi sostinės arena buvo pirmoji universali renginių erdvė Lietuvoje ir iki šių dienų išliko vienintele privačia šalies arena. Pasitikdama 20-uosius savo metus, arena investavo beveik 11 mln. eurų atsinaujinimui.

„Atnaujindami areną didelį dėmesį skyrėme tvarumui, todėl atlikome daugybę įvairių patobulinimų  – pakeitėme 2000 pastato šviestuvų į LED, atnaujinome didžiąją dalį visų arenos barų įrangos, patobulinome atliekų rūšiavimo sistemą, įdiegėme vandens ir elektros taupymo sistemas, o darbuotojams sukūrėme dalinimosi automobilių sistemą“, – atskleidžia arenos inžinerinių projektų vadovas Andžej Karžanovič.

Projekto metu didžiausias dėmesys skirtas akustikos, apšvietimo, lankytojų patirties tobulinimui, o siekiant didesnio pastato tvarumo susitelkta tiek į energetinių išteklių taupymą, tiek į arenos darbuotojų aplinkos gerinimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist