Pirmieji vokiečių kariai Lietuvoje turėtų įsikurti po metų. Valdžia sako, kad iki to laiko spėsime pastatyti visą reikiamą infrastruktūrą, tačiau kai kurie aukšto rango karininkai tuo stipriai abejoja. Nekilnojamojo turto milžinės „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis mano, kad koją pakišti gali biurokratija.

Apie tai A. Avulis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.

Anot A. Avulio, šioje situacijoje projektams koją pakišti gali biurokratija, deja, sprendimų, kaip pašalinti kliūtis, nėra. 

„Jeigu Turto bankas stato ministerijų miestelį, kodėl tas pats Turto bankas ar kokia nors valstybinė institucija negali pastatyti kareivinių? Duokite man įgaliojimus, aš per metus padarysiu viską: aš ir suprojektuosiu, ir pastatysiu, ir viską galiu padaryti. Man tik reikia, kad niekas netrukdytų. <…> Karinį miestelį padaryčiau ir su nuliniu pelnu“, – teigė „Hanner“ vadovas. 

Anot verslininko, reikalinga paralelė – kol žmonės atiduoda savo gyvybes už laisvę, verslas galėtų padirbėti dėl saugumo be arba su minimaliu pelnu.

„Aš labai gerai prisimenu, kai buvo devyniasdešimtieji metai, kai visi ėjo prie Seimo. Visi stovėjo kaip vienas kumštis. Aš manau, kad mes tiesiog per 30 metų šiek tiek to pasigedome.

Kai bus reali grėsmė, aš manau, kad mes vėl būsime vienas kumštis. Aš kažkaip tikiu, kad Lietuvoje dar yra pakankamai patriotiškai nusiteikusių žmonių. <…> Aš manau, kad ir versle yra žmonių, kurie tikrai gali padirbėti ir greitai, ir be pelno, kad saugumo Lietuvoje būtų daugiau“, – kalbėjo A. Avulis.

Ragina nelyginti projektų

Dažnai sakoma, kad Vilnius yra beveik neevakuojamas miestas, todėl vilniečiams būtina turėti priedangų, slėptuvių. Pasigirsta siūlymų, kad pinigus reikėtų investuoti ne į stadioną, o į saugumo infrastruktūrą, pavyzdžiui, statyti slėptuves. 

A. Avulis sutinka, kad tokių statinių reikia, tačiau nenori lyginti skirtingų projektų.

„Jeigu mes statysime priešpriešą, ar tas, ar tas, tai nėra gerai, nes formuojasi priešiškumas. Sutinku, kad šalies gynyba ir gyventojų saugumas, visada turi būti pirmas prioritetas. Bet sakyti darome šitą ar šitą, aš galiu tiek prieštaravimų pasakyti. Vyriausybė priėmė sprendimą pastatyti ministerijų miestelį, o tai gal nereikia to ministerijų miestelių, gal slėptuves geriau statome?“ – retoriškai klausė A. Avulis. 

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist