Per artimiausius 6 metus 1 tūkst. būtų Lenkijoje pastatyti planuojantis nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis teigiamai atsiliepia apie kaimyninės šalies būsto politiką.

„Jau 2 metus būsto rinka Lietuvoje yra apmirusi. Vilniuje parduodama 2–3 kartus mažiau, o bendrai rinka yra du kartus sumažėjusi. Tikimės, kad šiemet rinka nors šiek tiek atsigaus. Tačiau šie pastarieji metai ir paskatino ieškoti rinkų, kuriose situacija yra kitokia. Lenkijoje yra priešingai. Ten politikai priėmė labai teisingus sprendimus. Jie išjungė stabdį, kuris trukdo Lietuvoje, t. y. bankų palūkanas.

Jos yra pabranginusios skolinimąsi iki tokio lygio, kad žmonės nesugeba šiandien pasiskolinti. Lenkai dabar yra užfiksavę, kad palūkanos negali būti daugiau nei 2 proc. Dar naujas įstatymo projektas yra, kad tam tikrais atvejais įsigyjant pirmąjį būstą jauniems žmonėms iki 30 metų palūkanos būtų nulinės. Tokie dalykai sukuria ypač patrauklias sąlygas investuoti. Mes nenorime būti paskutiniai, norime įšokti į tą traukinį ir jau esame pasirašę kelias sutartis, pradėsime tuos darbus“, – šią savaitę laidoje „ELTA kampas“ sakė jis.

Vasarį skelbta, kad „Hanner“ tęsia investicijas Lenkijoje ir statys gyvenamuosius namus Varšuvoje. Daugiabučiuose Swidnicka gatvėje numatyta įrengti 180 butų, bendras gyvenamosios paskirties patalpų plotas sieks 10 tūkst. kv. m. Statybas įmonė numačiusi baigti 2026 m. pabaigoje.

Naujasis projektas Varšuvoje yra jau trečiasis Lenkijoje, į kurį investuoja „Hanner“. 2023 m. rudenį buvo atidaryti studentų namai Krokuvoje, o praėjusių metų gruodį įmonė pranešė apie investicijas į analogišką projektą Varšuvoje. „Hanner“ 2024–2028 m. į gyvenamojo būsto projektus Lenkijoje iš viso planuoja investuoti apie 50 mln. eurų, į bendro gyvenimo būsto objektus – taip pat 50 mln. eurų.

Tikisi atsigavimo

Tačiau A. Avulis teigė, kad artimiausiu metu tikisi atsigavimo ir Lietuvos būsto rinkoje.

„Tikimės, kad tarpbankinė palūkanų norma, kurią nustato Europos Centrinis Bankas, bus sumažinta. Dabar ji yra pasiekusi maksimumą. Kai kurių šalių ekonomikos yra patekusios į recesiją. Žmonės ne tik būsto neperka, bet investuotojai irgi neinvestuoja, nes per brangūs pinigai.

Pinigai turėtų būti pigesni. Tikimės, kad gal balandžio, gal gegužės mėnesį ECB priims sprendimą, kad palūkanų normos būtų mažinamos. Tikimės, kad šiemet tokių sumažinimų bus ne vienas, o bent du arba trys. Kadangi pinigai taps pigesni, atsiras daugiau gyventojų, kurie gali pasiskolinti pinigus iš bankų, atsiranda daugiau galimybių įsigyti būstą“, – sakė jis.

Europos Centrinio Banko valdančioji taryba sausio pabaigoje nusprendė nekeisti nė vienos iš trijų pagrindinių palūkanų normų. Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis šiuo metu siekia atitinkamai 4,5, 4,75 ir 4 proc.

Edgaras Savickas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist