Taupymo tema yra aktuali dar nuo mokyklos laikų, kuomet mokinys supranta, kas tai yra ir kodėl svarbu galvoti apie finansinį stabilumą. Taupymo būdų ir variantų yra labai daug, kadangi žmogus gali rinktis įvairias taupomąsias sąskaitas, akcijas, valstybės obligacijas, terminuotuosius indėlius ir panašiai. Paskutiniai du variantai yra vieni populiariausių, todėl dažnai iškyla klausimas, ką verta rinktis?

Valstybės obligacijos

Obligaciją galima pavadinti skolos vertybiniu popieriumi, kuomet jas išleidžiantys ar parduodantys asmenys ir įmonės siekia pasiskolinti pinigų ir už tai mokėti iš anksto sutartas palūkanas. Investuojant į valstybės obligacijas reikalinga turėti atitinkamų žinių ir suprasti, kaip veikia šis investicinis instrumentas ir kokios yra galimos rizikos. Investuojant į valstybės obligacijas yra užtikrinama pastovi ir garantuota palūkanų norma, kuri dažnai būna aukštesnė už kitas finansinės bendrovės siūlomų paslaugų palūkanas, tačiau neretu atveju yra itin svarbu turėti didesnę pinigų sumą, kuri gali prasidėti 1 000 ir baigtis netgi keliasdešimčia tūkstančių eurų, todėl investuotojui reikalinga išanalizuoti turimas santaupas ar norimą sutaupyti sumą.

Bendrąja prasme obligacijų palūkanų dydis gali priklausyti nuo įvairiu veiksnių, tokių kaip įmonės ar šalies, iš kurios įsigyjate obligacijas padėtis. Jei, tarkime, įmonė yra ties bankroto riba, gali būti, jog bus siūlomos didesnės palūkanos, be to, kuo ilgesnė obligacijos trukmė, tuo palūkanos taip pat turėtų būti didesnės.

Tiesa, nors obligacijos yra pakankamai panašios į, turbūt, jau girdėtus terminuotuosius indėlius, jos gali būti neapdraustos, todėl bankroto atveju gali būti, jog bus atgauta tik nedidelė dalis investuotų pinigų. Žinoma, obligacijas galima perparduoti, todėl tai yra vienas pagrindinių pliusų, lyginant šią investicinę priemonę su neatšaukiamuoju terminuotuoju indėliu, kadangi iš pastarojo pinigus gausite tik po termino pabaigos.

Vėlgi, net ir turint perpardavimo galimybę, vis tiek lieka rizika, jog nepasiseks uždirbti, kadangi palūkanos per tam tikrą laikotarpį rinkoje gali būti išaugusios, todėl parduodami obligacijas patirtumėte nuostolį.

Neatšaukiamasis terminuotasis indėlis

Neatšaukiamasis terminuotasis indėlis yra vienas patikimiausių būdų gauti pasyvių pajamų ir įdarbinti pinigus, kadangi finansinė bendrovė įsipareigoja sumokėti iš anksto sutartas palūkanas už sutartą laikotarpį. Konkrečios pinigų sumos laikymas finansinėje bendrovėje tampa puikiu būdu sutaupyti, atsižvelgiant į infliaciją ar kitus rinkos pokyčius, o palūkanos leidžia uždirbti pasyviai. Be to, įnešus indėlį terminuotam laikui, yra gaunama didesnė nei vidutinė rinkos palūkanų norma. Tokį taupymo būdą verta rinktis, jei ieškote mažos rizikos investavimo galimybės, kadangi gaunate fiksuotą palūkanų normą, todėl galite lengvai suskaičiuoti, kokią sumą gausite. 

Kaip žinia, neatšaukiamieji terminuotieji indėliai yra apdrausti, todėl tai laikoma itin mažos rizikos investavimo galimybe, kuri gali tikti įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems įvairius taupymo tikslus.

Ką pasirinkti?

Taupymo ar investavimo priemonę patogiausia yra išsirinkti atsižvelgiant į taupymo tikslą, norimą sutaupyti sumą, norimą prisiimti riziką ir turimą pradinę sumą. Atlikę tam tikrus skaičiavimus galite nuspręsti, kuris būdas yra veiksmingiausias.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Lukiškių aikštėje vėl turėtų būti atidarytas paplūdimys?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist