Mažos rizikos investicijos yra puiki pradžia norintiems išsaugoti savo santaupas ar ilgainiui iš jų užsidirbti, tad jei svarstote apie investavimo galimybę, bet vengiate didelės rizikos, jau dabar kviečiame sužinoti, ką būtina žinoti apie šio tipo investicijas bei kaip teisingai pasirinkti jums tinkamiausią?

Kas yra mažos rizikos investicija? 

Mažos rizikos investicija apibendrina investavimo galimybes, kurių tikimybė patirti reikšmingų nuostolių yra mažesnė, lyginant su didesnės rizikos investavimo galimybėmis. Šios investicijos paprastai yra pastovios ir suteikia stabilią grąžą, visgi jos taip pat turi mažesnį augimo potencialą, tad norint pasiekti reikšmingų rezultatų dažnai reikia nusiteikti ilgesniam laukimo periodui. 

Mažos rizikos investavimo alternatyvos

Įprasta taupomoji saskaita

Tai yra banke aktyvios sąskaitos, kurios moka palūkanas už įneštus pinigus. Svarbu paminėti, kad įprastų taupomųjų sąskaitų palūkanų norma yra mažesnė nei kitų investavimo galimybių, visgi jos yra itin lanksčios (galite bet kada išsiimti pinigus) ir yra dažnai pažymimas kaip puikus sprendimas ilgalaikiam taupymui.

Terminuotas indėlis

Tai bankų ir kitų finansų įstaigų siūloma taupomosios sąskaitos rūšis, turinti didesnę palūkanų normą nei kitos taupomosios sąskaitos. Terminuotasis indėlis veikia taip: įnešus vienkartinę pinigų sumą, nustatytą laikotarpį neturite prieigos prie lėšų (o tai itin padeda taupyti) ir tokiu būdu auginate savo santaupas (nuo pat pradžios žinote tikslią sumą, kurią atgausite pasibaigus terminui). 

Norintiems atsidaryti taupomąją sąskaitą, Saldo Bank terminuotas indėlis yra puikus pasirinkimas – jums bus pasiūlytos aukštos palūkanų normos, greitas sąskaitos aktyvavimo procesas ir ilgametė darbo patirtis, kuri užtikrins jūsų pinigų saugumą ir augančią grąžą.

Pinigų rinkos fondai

Tai investiciniai fondai, investuojantys į trumpalaikius skolos vertybinius popierius, tokius kaip iždo vekseliai, komerciniai popieriai ir indėlių sertifikatai. Šie fondai dažnai užtikrina stabilią piniginę grąžą, dažnai su šiek tiek didesne palūkanų norma, nei tradicinė taupomoji sąskaita, tuo pat metu išlaikant žemą rizikos lygį. 

Obligacijų fondai

Tai yra investicija į korporacijų ir vyriausybių išleistas obligacijas. Jos siūlo didesnę grąžą nei taupomosios sąskaitos ir pinigų rinkos fondai, tačiau vis tiek yra laikomos mažos rizikos, kadangi obligacijos dažnai yra mažiau rizikingos nei akcijos.

Investavimo pasirinkimų skirtumai

Mažos rizikos investavimo alternatyvos gali pasiūlyti įvairias sutarties sąlygas, veikimo principus ir potencialią grąžą, tad svarbu žinoti pagrindinius jų skirtumus ir tokiu būdu pasirinkti jums tinkamiausią: 

  • Terminuotieji indėliai ir taupomosios sąskaitos yra laikomos mažiausiai rizikingomis investavimo galimybėmis, nes jos siūlo garantuotą grąžą, o pagrindinė suma dažniausiai yra apdrausta indėlių draudimu. Svarbu paminėti, kad terminuotieji indėliai turi pastebimai aukštesnes palūkanas, nei taupomosios sąskaitos, ir nors pasižymi mažiau lankstesnėmis pinigų išėmimo sąlygomis (jūsų nustatytą laikotarpį pinigai negali būti naudojami), tai yra efektyviausias būdas padidinti savo santaupas. Sužinokite daugiau apie Saldo Bank terminuotąjį indėlį čia. 
  • Pinigų rinkos fondai ir obligacijų fondai laikomi šiek tiek didesne rizika nei terminuotieji indėliai ir taupomosios sąskaitos, tačiau vis tiek pasižymi santykinai maža rizika, kadangi yra investuojama į trumpalaikius skolos vertybinius popierius, kurie yra mažiau rizikingi nei akcijos. Nors šie fondai siūlo šiek tiek didesnę riziką nei terminuoti indėliai ir taupomosios sąskaitos, visgi jie taip pat siūlo ir didesnę piniginę grąžą.

Kaip reikėtų pasirinkti mažos rizikos investavimo alternatyvą?

Geriausios mažos rizikos investavimo alternatyvos pasirinkimas priklauso nuo jūsų individualių finansinių tikslų, rizikos tolerancijos ir investavimo trukmės. Štai keletas žingsnių, kuriais galite remtis renkantis mažos rizikos investiciją:

  1. Apžvelkite savo finansinius tikslus: nustatykite, kiek pinigų jums reikia sutaupyti ar investuoti ir kam ketinate juos panaudoti (pavyzdžiui, išėjimui į pensiją ar įmokai už namą). Tai padės suprasti tikslo svarbą, nustatyti optimalų investavimo terminą ir planuoti ateities finansus.
  1. Apsvarstykite savo rizikos toleranciją: mažos rizikos investicijos paprastai turi nedidelę galimybę prarasti pinigus, visgi keletas iš aukščiau pateiktų alternatyvų turi didesnę riziką nei kitos. Nors dažnai didesnė rizika yra siejama su didesniu uždarbiu, tai ne visuomet yra tinkamiausias sprendimas (ypatingai turint limituotą biudžetą). Nuspręskite, kokią riziką galite toleruoti – tai kaip mat padės sugrupuoti pasirinkimus.
  1. Įvertinkite savo galimybes: po atliktų pirmųjų žingsnių, pažiūrėkite į likusias mažos rizikos investavimo alternatyvas ir palyginkite kiekvieno pasirinkimo potencialią grąžą, mokesčius ir riziką bei apsvarstykite infliacijos poveikį. Pasirinkite tą, kuris labiausiai atitiks jūsų dabartinį tikslą, pavyzdžiui, jei pinigus norite taupyti namo remontui, tuomet jums reikia greito ir efektyvaus būdo padidinti savo santaupas, o tam geriausias pasirinkimas yra terminuotas indėlis. 
  1. Pasikonsultuokite su finansų patarėju: jei vis dar dvejojate, kuri mažos rizikos investavimo alternatyva jums padėtų pasiekti nustatytus tikslus, rekomenduojame pasikonsultuoti su finansų patarėju, kuris atsakys į visus rūpimus klausimus ir detaliai aptars jus dominančias investavimo galimybes.

Mažos rizikos investavimo alternatyvos suteikia mažesnę tikimybę patirti nuostolių, tad yra puikus sprendimas norintiems pradėti investuoti ir palengva auginti savo santaupas. Aukščiau pateikti investavimo būdai gali būti pritaikyti kiekvieno finansiniams tikslams pasiekti, tad rekomenduojame jau dabar pasinaudoti patarimais, kaip ir kur investuoti pinigus, bei jau netrukus stebėti jų nuoseklų augimą. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist