MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Verslas

6 dalykai, kuriuos būtina žinoti prieš įsigyjant spalvotus kontaktinius lęšius

Spalvoti akių lęšiai – stilingas aksesuaras, kurį šiandien mielai renkasi ir mūsų šalies gyventojai. Vis dėlto daugeliui stinga žinių apie spalvotus lęšius ir jų priežiūrą. Pateikiame 6 dalykus, kuriuos verta žinoti prieš pasirenkant tokią akių spalvą keičiančią priemonę.

1. Spalvotų lęšių privalumai

Spalvoti akių lęšiai naudojami ne vien kaip regėjimą koreguojanti priemonė, bet ir kaip tam tikra įvaizdžio detalė. Tokie lęšiai pasirenkami norint pakeisti savo išvaizdą: paryškinti arba patamsinti akis. Visgi reikėtų nepamiršti, kad spalvoti lęšiai gali atlikti ir regos korekcinę funkciją – jie padeda kovoti su trumparegyste ir toliaregyste taip pat, kaip ir akiniai.

2. Netinkamo naudojimo pasekmės

Netinkamai naudojami spalvoti kontaktiniai akių lęšiai gali sukelti rimtų neigiamų pasekmių. Kai kurie vartotojai nevengia nešioti spalvotus kontaktinius lęšius, kurių tinkamumo naudoti terminas jau yra pasibaigęs. Blogai parinkti ar aplaidžiai prižiūrimi, nebetinkami naudoti lęšiai kelia sukelti infekcijų atsiradimo riziką. Be to, tokia priemonė gali sukelti ir akių dirginimą, paraudimą, išsausėjimą ar net aklumą.

3. Spalvotų lęšių tipai

Spalvoti lęšiai šiandien lengvai pritaikomi individualiems poreikiams – jų pasiūla itin plati. Pavyzdžiui, juodi ir rudi akių lęšiai padeda išryškinti akis, suteikdami joms sodrų atspalvį. Šių spalvų lęšiai tinka ir rudų akių savininkams, norintiems tamsesnio atspalvio. Mėlynos ir žalios spalvos lęšiai puikiai tinka tiems, kurie nori pakeisti šviesią akių vyzdžių spalvą. Mėlyni lęšiai labiau tinka šviesiaplaukiams, žali – tamsiaplaukiams.

Dalis lęšių nekeičia, bet tiesiog paryškina natūralią vyzdžių spalvą. Tie, kurie turi sveikas akis, bet siekia jas išryškinti, turėtų rinktis spalvotus lęšius be dioptrijų. Keičiantys akių spalvą lęšiai skirti visiškai įvaizdžio transformacijai.

Į atskirą grupę išskirti galima ir vakarėliams skirtus lęšius. Jų naudojimo terminas trumpiausias. Tokie lęšiai pasižymi daugybe skirtingų raštų, ryškių, kontrastingų spalvų. Nuo katės akių vyzdžių iki tokių, kurie primena fantastinio filmo personažą – rinktis tikrai yra iš ko.  

4. Tinkamos priežiūros principai

Spalvoti lęšiai privalo būti tinkamai prižiūrimi – kitaip išvengti rizikos sveikatai nelengva. Naudojant šią priemonę labai svarbu užtikrinti higieną. Prieš naudojant lęšius pirmiausia būtina švariai nusiplauti rankas, gerai jas nusausinti. Reikėtų įsitikinti, ar ant pirštų neliko rankšluosčio audinio plaušelių. Tuomet galima tiek įdėti naujus, tiek išsiimti senuosius lęšius.

Spalvoti akių lęšiai, taip pat kaip ir įprasti, turi būti valomi jiems skirtu skysčiu. Ši taisyklė negalioja tik tuo atveju, jei pasirenkami vienadieniai lęšiai.

Valymui ir priežiūrai naudojamas specialus dezinfekuojamasis tirpalas. Skystis paprastai pilamas į mažyčius, lęšiams pritaikytus konteinerius. Atminkite, kad nei paprasti, nei spalvoti lęšiai jokiu būdu negali būti plaunami vandeniu: jame gausu kalkių ir kitų cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti tiek lęšiams, tiek akims.

5. Naudojimo terminas

Visi lęšiai pasižymi konkrečiu tinkamumo naudoti terminu. Šio termino ignoravimas – pavojinga klaida, kurią daro ne vienas. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į galutinę galiojimo datą, bet ir terminą, kiek laiko galima naudoti tą patį lęšiuką. Visi lęšiai skirstomi į vienadienius, savaitinius, skirtus dviem savaitėms, mėnesiui arba 3 mėnesiams.

6. Gydytojo konsultacija – ypač svarbi

Prieš spalvotų kontaktinių lęšių įsigijimą rekomenduojama pasitarti su specialistu. Jis įvertins regą, nuspręs, ar reikalingi lęšiai su dioptrijomis, ar tinka ir paprasti. Be to, specialistas nustatys akies gaubtumą, patars, kokį priežiūros skystį naudoti geriausia. Šiandien pakeisti išvaizdą – ypatingai lengva. Tereikia pasirinkti tinkamus, individualius poreikius atitinkančius spalvotus lęšius. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad saugi yra tik patikimoje vietoje įsigyta, kruopščiai prižiūrima priemonė. Taigi, jei manote, kad spalvoti lęšiai – tai, ko reikia, neskubėkite ir atidžiai įvertinkite visus pasirinkimo kriterijus. Be to, nedvejokite kreiptis pagalbos į specialistus – taip lengvai išvengsite bet kokios rizikos.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniui – „Financial Times“ įvertinimas už investicijų grąžą

ELTA

„Narvesen“ valdytoja galės įsigyti „Caffeine“

Evaldas Činga

„Revolut“ ieško vadovų ir specialistų, žada konkurencingą atlyginimą

BNS

„Lietuvos geležinkeliai“ keičia poziciją – parduotuvėles kurti kvies privatų verslą

BNS

Vilniaus kogeneracinės jėgainės įstatinis kapitalas didinamas iki 52,3 mln. eurų

Evaldas Činga

Lietuvos banko valdybos narys: šiandien „Revolut“ veikla nekelia jokių rizikų

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika