Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.

Remonto metu planuojama pakeisti Kazbėjų tilto konstrukciniai elementai – plieninė kniedyta perdanga, susidedanti iš skersinių, išilginių ir įstrižinių sijų, važiuojamosios dalies metalinės sijos, perdangos. Bus restauruota ir briaunuota arkinė santvara (laikančioji konstrukcija). Paveldosauginiu aspektu vertingosios statinio savybės bus išsaugotos.

Po remonto Kazbėjų tiltu galės vykti dvipusis eismas su eismo pirmenybe atvykstantiems iš V. A. Graičiūno gatvės, transporto priemonių svoris bus ribojamas iki 5 tonų, o aukštis – iki 3 metrų.

Tiltą remontuoja įmonė „YIT Lietuva“. Remonto darbai atsieis apie 1,124 mln. Eur. Darbai finansuojami Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

36 m ilgio tiltas per Vokės upę pastatytas tarpukario pabaigoje, praėjusio amžiaus 4-ame dešimtmetyje. Po Antrojo pasaulinio karo jis remontuotas, tačiau išvaizdos nekeitė – konstrukciją iki šiol sudaro medinė važiuojamoji dalis, monolitinės krantinių atramos ir dvi plieninės kniedytos erdvinės sijos. Laikui bėgant, Kazbėjų tiltas buvo smarkiai paveiktas korozijos, dalis metalinių konstrukcijų sutrupėjo, tiltas prarado patvarumą, todėl 2018-aisiais dėl žmonių saugumo nuspręsta juo drausti eismą. 2018-aisiais tiltas buvo įregistruotas ir Kultūros vertybių registre kaip pavienis kultūros paveldo objektas.

Senosios tilto konstrukcijos išsaugotos Panerių bendruomenės iniciatyva. Dėl itin didelio nusidėvėjimo iš pradžių planuota senąjį tiltą griauti ir vietoje jo įrengti naują, tačiau, pasitarus su bendruomene, nuspręsta remontuoti dabartinį.

Dėl tilto rekonstrukcijos bus įrengtas laikinas pėsčiųjų tiltas ir takas. 

Numatoma sutvarkyti ir kelią iki Kazbėjų tilto – Senojo Gardino plentą nuo V. A. Graičiūno g. iki Kazbėjų tilto ir Kazbėjų gatvę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist