Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su Prancūzijos kapitalo kelių tiesimo bendrove AB „Eurovia Lietuva“ dėl 6 kilometrų Nemenčinės plento nuo Kairėnų g. iki pat miesto ribos rekonstrukcijos. Gatvė bus išplatinta nuo dviejų iki keturių juostų. Tvarkymo darbai prasidės kovo viduryje, juos užbaigti planuojama 2026 pirmąjį pusmetį.  

„Tai viena iš didžiausių Savivaldybės investicijų į gatvių kokybės gerinimą šiais metais. Šio itin svarbaus išvažiavimo kokybės gerinimas lems sklandesnį eismą ir sumažins avaringumą“, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas

Nemenčinės plentas – pagrindinis išvažiavimas iš Vilniaus Nemenčinės, Švenčionių kryptimi. Kadangi jis tik dviejų juostų ir lenkti lėčiau važiuojantį automobilį beveik nėra galimybės, gatvėje nuolat susidarydavo ilgos automobilių kolonos ir spūstys, įvykdavo nemažai avarijų. Prie gatvės nėra apšvietimo, dviračių takų.

Nemenčinės plente iš dviejų juostų bus išplatinta iki keturių, taip pat numatyta 2 metrų pločio skiriamoji juosta. Per visą gatvės ilgį bus nutiestas dvipusis dviračių takas.  

Nemenčinės plento rekonstrukcija kainuos apie 26,18 mln. Eur. iš Savivaldybės ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Plente numatoma įrengti penkias šviesoforais reguliuojamas sankryžas ties Kairėnų, Balžio, Lakštingalos sodų, Antavilių, Antavilių Sodų 1-ąją gatvėmis. Ties Balžio gatve sankryža bus žiedinė. Ties Karačiūnų gatve bus įrengtas šviesoforas pėstiesiems. Ties Kairėnų, Karaliūnų ir Laurų gatvėmis bus įrengtos triukšmą slopinančios sienutės. 

Darbai prasidės jau šį mėnesį ir truks daugiau nei metus. Numatoma darbų pabaiga – 2026 pirmas pusmetis. Rekonstrukcijos metu bus eismo ribojimų, bet eismas nebus visiškai uždarytas.  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

33 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist