Vilniaus gatvės

Išaugus elektros kainoms, sostinės gatvėse, viešose erdvėse temdomas apšvietimas

Drastiškai išaugus elektros kainoms, sostinės gatvėse, viešose erdvėse temdomas ar net išjungiamas apšvietimas.

Savivaldybės įmonės „Vilniaus apšvietimas“ vadovas Andrius Deimantas sako, kad šiuo metu jau trumpinamas apšvietimo laikas, jo intensyvumas sumažintas 20 procentų.

„Žmonių akis kol kas to nemato, nes skambučių negauname. Taigi, mažiname (apšvietimo – BNS) intensyvumą, trumpiname laiką, stipriai mažiname tunelių apšvietimą (…). Mes juos pritemdėme, vizualiai tai atrodo lygiai taip pat ir užtenka tos šviesos“, – Vilniaus savivaldybės tarybos nariams šią savaitę tvirtino A. Deimantas.

 

Anot jo, šiuo metu 22 val. išjungiamas ir apšvietimas vaikų žaidimo aikštelėse, jis naktimis išjungiamas, pavyzdžiui, šunų vedžiojimo aikštelėse, kai kuriuose stadionuose, suderinus tai su švietimo įstaigomis.

„Vilniaus apšvietimo“ vadovas tvirtino, kad atsižvelgiant į augančias elektros kainas, įmonė yra parengusi tris planus, nuo švelniausio iki radikaliausio, kaip sutaupyti „sutelpant“ į skirtą biudžetą. Jis patikino, kad modernizavus nemažą dalį apšvietimo, nebebūtų grįžtama į 2017-2018 metus, kai sostinės gatvėse būdavo išjungiamas kas antras ar kas trečias šviestuvas. 

„Išmaniosios sistemos mums leidžia neišjunginėti atskirų šviestuvų, o bendrą ruožą pritemdyti, tai nėra tų „juodų dėmių“. Mažintumėme dar labiau. Bet dėl bendro mažinimo ir saugumo, priimtas sprendimas perėjose palikti apšvietimą tiek ryškiai, kiek įmanoma, ir, galbūt, pėsčiųjų dalies nemažintumėme, automobilių dalį mažintumėme“, – kalbėjo jis. 

 

Mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, taupant išlaidas miesto apšvietimui, susiduria „saugumas, estetika ir pinigai“, ir „labai svarbu nepamesti nė vieno iš jų“.

„Tas primažinimas – kai kur gali būti ir jaukiau, ir geriau, o kai kur, galbūt norėtųsi, kai bus kainos vėl normalesnės, sugrįžti prie to. Nes vadinamasis komforto apšvietimas, kai prasideda prieblanda, saugumo prasme gal ir gerai, bet nepakankamai jauku“, – kalbėjo meras.

Tuo metu A. Deimantas sakė, kad siekiant mažinti perkamos elektros kiekį, svarstomi variantai kai kuriose vietose, pavyzdžiui, aplinkkeliuose įrengti saulės modulius ant kiekvieno šviestuvo – tankesnėse miesto vietose, kur saulę daliai šviestuvų uždengia pastatai, tai, įmonės vertinimu, nepasiteisintų.

 

Savivaldybės duomenimis, 85 proc. visų sostinės šviestuvų yra su šviesos diodų lempomis, trečdalis visų – valdomi nuotoliniu būdu. Tai leidžia sumažinti apšvietimo intensyvumą ar juos vėliau įjungti vakare, anksčiau išjungti ryte.

Savivaldybė nurodo, kad nuo rugpjūčio daugiau nei penkis kartus išaugus elektros kainoms, planuojama, jog metinės su elektra susijusios išlaidos apšvietimui išaugs 4 mln. eurų, tačiau „Vilniaus apšvietimo“ planas leistų sutaupyti apie 1 mln. eurų.

„Likusiai išlaidų daliai padengti derinami sprendimai su Vilniaus miesto savivaldybe“, – BNS nurodė savivaldybė.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Augustas (tik 88)
Augustas (tik 88)
1 mėnesį

Sveiki,
Reikia taupyti, labai taupyti. Neviršyti tų sumų, kurios buvo sunaudojamos už elektrą per atitinkanti mėnesį 2021 (praėjusiais) metais. Kam pvz. reikalingas toks išorinis universalinė parduotuvės apšvietimas, Paupio takas Antakalnyje P. Vileišio g. Kam tiek daug niekam nereikalingos reklamos visame Vilniaus mieste. Kas vidurnaktį, kokią reklamą skaito?

Andriuss
Andriuss
1 mėnesį
Atsakinėti į  Augustas (tik 88)

Visiškai sutinku. Mieste pilna reklaminių stendų, įvairių iškabų kurios šviečia. Nemanau, kad šviečiantis Maximos ar Rimi logotipas ant sienos naktį po parduotuvės uždarymo priduoda didelės naudos. Taip pat pastebėjau, kad ir kiemuose žmonės pleškina stiprias led lempas, nors nėra reikalo – galima įsigyti tokias, kurios įsijungia nuo judesio ir užsidega praėjus. Dar vienas dalykas, kur netaupoma tai pačiose parduotuvėse – šaldikliai su jogurtais ir pan. prekėmis yra ne su durimis, o atidari todėl pučiamas šaltis į patalpą ir taip didėja sąnaudos, nes šaldiklis stengiasi palaikyti temperatūrą, tačiau gaunasi nuostolis, nes daug atiduoda į patalpą ypač dabar per karščius. Bent pastebėjau,… Skaityti daugiau

Aldona
Aldona
1 mėnesį

Jau keli metai gatvės nepaliestos,o dar sumažins, baisu bus į lauką išeiti

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button