Antakalnio gatvėje bus įrengtas naujas dviračių takas

Komentarai 5

  1. Šnipiškietė says:

    Žalioji infrastruktūra turi būti tausojama – dėl takų NELEISTINA kirsti brandžius medžius. Antraip per kaitras tie takai nebus naudojami. Augs aplinkos temperatūrą. Galite vadinti tokius projektus kaip norite, bet šito prpjekto sprendiniai NĖRA DARNŪS.

  2. Smiltė says:

    kodėl nėra informacijos internete – tikslios planuojamo tako vietos. kodėl reikia kirsti – medžiai ten seni ir sudaro puikų pavėsį. Dviračių takas neprivalo būti labai platus ir tiesus kaip kokia autostrada, dviratininkams kur kas labiau tiktų ir vingiuotesnis, bet medžių pavėsy paklotas. Net jeigu prie naujo tako bus pasodinti medeliai, praeis dešimtmečiai, ko jie pradės teikti pavėsį. Ar bus reaguojma į klausimus, pateiktus internetu? Nes tokia svarstymų skelbimo ir organizavimo tvarka garantuoja, kad visuomenės neturi galimybės pareikšti nuomonės

    • Simona says:

      Visų Vilniuje projektuojamų statinių projektinius pasiūlymus galima rasti vilnius.lt > Savivaldybė > Miesto plėtra > Numatomo statinių projektavimo viešumas. Projektai skelbiami iš anksto, Statybos įstatyme numatyta tvarka, pastabas ir klausimus projektuotojui galima pateikti el. paštu.

      Šio dviračių tako projektiniai pasiūlymai:

      Tai yra magistralinis dviračių takas kasdieniam susisiekimui, todėl jo parametrai turi atitikti statybos techninius reglamentus ir jis negali būti per siauras arba “vingiuotesnis”.

      • Šnipiškietė says:

        Jis turi atitikti tvarumo reikalavimus. O jeigu užklausiu ststistikos ką Vilniuje teiškia magistrakinis dviračių takas – juk žinote kad atsakymas bus liūdnas. Žalioji infrastruktūra privalo būti projektų dalimi – be jos tainebus nei darnos, nei judumo.

        • Simona says:

          Aš tikrai nesakau, kad nerekia saugoti brandžių medžių. Taip, pritariu, kad projektas gali ir turėtų būti geresnis, daugumoje rengiamų projektų vis dar skiriamas per mažas dėmesys gatvės želdiniams. Projektinių pasiūlymų viešinimas yra puiki galimybė priminti projektuotojams apie želdinių išsaugojimą ir naujų gatvės želdinių formavimą.

          Mano žinutės esmė buvo, kad magistraliniam dviračių takui yra keliami tam tikri reikalavimai, kurių nevykdant Vilnius net iki 2050 metų neturės tinkamo magistralinių takų dviračių tinklo, kuris taptų patogia alternatyva kasdienėms kelionėms į darbą, mokyklą ar į namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist