Gegužės 27 dieną Vilniaus autobusuose ir troleibusuose pradedama diegti nauja elektroninio bilieto sistema. Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas savo „Facebook“ paskyroje pasidalino pagrindrindiniais būsimais pokyčiais viešajame transporte.

„Vilniečiai, šį savaitgalį išgyvensim vieną didžiausių pokyčių per dešimtmetį sostinės viešojo transporto sistemoje – bus įvedama nauja elektroninio bilieto sistema. Senasis e. bilietas Vilniuje veikė daugiau nei 15-lika metų, o dabar jam laikas iškeliauti užtarnauto poilsio – laikui bėgant, ši technologija paseno ir nusidėvėjo, dažnai strigdavo“, – rašo Vilniaus miesto meras.

Ką svarbu žinoti vykstant pokyčiui?

– Dėl duomenų perkėlimo iš senosios sistemos į naują, nuo gegužės 26 d. 12 val. iki gegužės 27 d. 6 val. ryto Vilniečio / JUDU kortelių nebus galimybės įsigyti ir papildyti viešojo transporto bilietų, tad keleiviams korteles geriausia papildyti iki šiandienos 12:00 val.

– „m.Ticket“ ir „Trafi“ programėlėse bilietų įsigijimas veiks be trikdžių, tad esant galimybėms, kviečiu jomis ir naudotis.

– Nesikeis nei bilietai, nei jų rūšys: sistemai pradėjus veikti liks galioti visos miestiečių turimos veikiančios ir galiojančios Vilniečio / JUDU kortelės, jose esantys e. pinigai bei aktyvuoti ir neaktyvuoti bilietai. Pokyčių nebus ir mobiliųjų programėlių – „m.Ticket“ ir „Trafi“vartotojams.

– Taip pat vis dar bus galima įsigyti vienkartinį-popierinį bilietą iš vairuotojo. Šis bilietas nugarėlėje turės QR kodą, kurį reikės nuskenuoti naujame komposteryje.

„Kalbant apie geriausiai matomą šio pokyčio veidą – naujuosius komposterius, galiu pasidžiaugti, kad naujieji komposteriai bus ne tik greitesni, jautresniais ir ryškesniais ekranais nei senieji, bet ir pritaikyti žmonėms su regos negalia – komposterio ekrane spustelėjus specialų mygtuką bus galima priartinti ekrano vaizdą, keisti jo kontrastą bei pasirinkti funkciją „Text-to-Speech“ (liet. ekrano skaitymas)“, – rašo Valdas Benkunskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

66 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist