Viešasis transportas

Pristatoma naujovė Vilniuje: telefone – viešojo transporto judėjimas realiu laiku

Minint tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 22-ąją, Susisiekimo ministerija supažindins su Lietuvos viešojo transporto keleivių patirtį gerinančia naujove. Vienoje populiariausių pasaulyje kelionių planavimo priemonėje „Google Maps“ jau integruota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto realaus laiko atvykimo informacija.

Naująjį funkcionalumą didžiųjų Lietuvos miestų gatvėse Susisiekimo ministerija įdiegė kartu su projektu „Kurk Lietuvai“, savivaldybėmis ir jų pagrindiniais vežėjais – „Susisiekimo paslaugomis“, „Kauno autobusais“ bei „Klaipėda Transport“.

„Malonu dieną be automobilio – Europos judumo savaitės kulminaciją – pažymėti tokiu akcentu. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto keleiviai nuo šiol išties gali judėti laisvai. Anksčiau jiems prieinama buvo tik statinė informacija, t. y. į kurį sustojimą atvyks jiems reikalingas autobusas ar troleibusas ir kokiu maršrutu jis važiuos. Nuo šiol išmaniuosius telefonus pasiekia dinaminiai duomenys – transporto priemonės judėjimas realiu laiku“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.

 

Tam, kad tokia kelionių planavimo programėlės „Google Maps“ funkcija būtų įgalinta Lietuvoje, didmiesčių viešąjį transportą kuruojančios įmonės turėjo susisteminti turimą informaciją ir nustatytu pasaulinio standarto formatu pateikti į Susisiekimo ministerijos valdomą informacinę sistemą „VINTRA“.

Rugsėjo 22-osios rytą naująją „Google Maps“ funkciją išbandys ir susisiekimo ministras.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
56 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button