Grupei Seimo narių siūlant įteisinti lengvatinį traukinio bilietą mokytojams ir kitiems pedagogams, o Seimo komitetui tam paprieštaravus, „Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ teigia nuo gruodžio mokytojams nebetaikanti nuolaidos.

Įmonės teigimu, ja buvo retai naudotasi. Vis dėlto „LTG Link“ su Švietimo mokslo ir sporto ministerija vertina galimybę tokią nuolaidą vėl teikti, BNS pranešė įmonė. 

Bendrovės atstovė Kotryna Dzikaraitė BNS sako, kad 5 proc. komercinė nuolaida mokymams pristabdyta gruodį, nes nebuvo standartizuoto juos identifikuojančio dokumento.

Pasak jos, tai nėra valstybės finansuojama lengvata – ji kurį laiką buvo taikoma įmonės sprendimu, tačiau išanalizavus  paaiškėjo, kad ja buvo retai naudojamasi – 2022 metais įsigyta vos 3,5 tūkst. bilietų, arba tik 0,08 proc. visų parduotų bilietų.   

Kiek bilietų su nuolaida mokytojams parduota nuo lengvatos galiojimo pradžios – 2014 metų, „LTG Link“ duomenų neturi. 

„Dėl kelis kartus besikeitusių bilietų pardavimo sistemų tikslesnius duomenis apie individualias komercines nuolaidas pateikti galime tik nuo 2022 metų“, – nurodė K. Dzikaraitė. 

Kol kas mokytojai pigiau traukiniais važiuoti gali, jeigu jie keliauja su devynių mokinių ar didesne grupe – tuomet jie gali pasinaudoti 30 proc. nuolaida grupėms.  

„LTG Link“ savo iniciatyva taiko nuolaidas moksleiviams, kelionėms „atgal“, grupėms, terminuotiems bilietams, „Šeimos“ ir „Pola“ kortelių turėtojams, taip pat įstatymais patvirtintas lengvatas senjorams, studentams, individualių poreikių turintiems ir nukentėjusiems asmenims.   

Pernai kas antras „LTG Link“ parduotas bilietas iš beveik 1,8 mln. buvo parduotas su nuolaida arba lengvata.  

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas šią savaitę nusprendė, kad grupės parlamentarų siūlymas įteisinti traukinio bilietą su 10 proc. nuolaida mokytojams ir kitiems pedagogams prieštarautų Konstitucijai, todėl Seimui siūloma nesvarstyti idėjos leisti traukiniais pigiau važiuoti tik vienos profesijos atstovams. 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.