Oro uostas

Lietuvos oro uostai: ne visos verslų nuomos sutartys oro uostuose bus pratęstos

Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas sako, kad dėl pandemijos iššūkių, tekusių turizmo sektoriui, ne visi verslai, veikiantys šalies oro uostuose, pratęs savo nuomos sutartis.

„Kai kurios partnerių nuomos sutartys natūraliai jau eina į savo galiojimo termino pabaigą ir, atsižvelgiant į dabartinę situaciją, ne visos jos bus pratęstos dėl įvairių priežasčių, tarp jų ir dėl pandemijos iššūkių veiklai“, – Eltai sakė T. Vasiliauskas.

Visgi jis pridūrė, kad kai kurios neseniai įvykusius turto nuomos konkursus laimėjusios įmonės dar tik ketina pradėti savo veiklą viename iš šalies oro uostų.

 

„Tačiau turime ir naujų įvykusių turto nuomos konkursų, kuriuos laimėjusios įmonės dar tik ruošiasi atsidaryti. Parduotuvių bei kavinių nuomos sutartys yra ilgalaikės, tad stengiamės išlaikyti partnerius ir tikimės, kad įveikus šią krizę, sugrįžę srautai kompensuos šiuo laikotarpiu gautas mažesnes pajamas“, – teigė Lietuvos oro uostų atstovas.

Anot T. Vasiliausko, neaviacinės veiklos pajamos per metus sudaro apie 40 proc. oro uostų pajamų, tad įvairių verslų veikla oro uostuose išlieka labai svarbia finansinio srauto dalimi.

„Reikėtų suprasti, kad mūsų valdomose patalpose veikia daug ir įvairių verslų, o tai reiškia ir labai skirtingus užimamus plotus, mokesčius už jų nuomą. Bet kokiu atveju mums kiekviena partnerystė yra labai svarbi ir ją stengiamės tęsti net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu. Neaviacinė veikla oro uostams tikrai yra labai svarbus finansinių srautų faktorius, įprastai neaviacinės veiklos pajamos per metus sudaro apie 40 proc. visų pajamų srauto“, – Eltai teigė jis.

 

T. Vasiliauskas pažymėjo, kad neaviacinė veikla Lietuvos oro uostuose apima komercinių patalpų, pastatų bei žemės nuomą, automobilių aikštelių, komercinės reklamos, verslo klubo, greitosios patikros, renginių organizavimo ir kitas keleiviams bei verslui teikiamas paslaugas.

Lietuvos oro uostų praėjusių metų duomenimis, neaviacinių paslaugų pajamos 2019 metais augo 24 proc. ir sudarė 18 mln. eurų. Pajamos, gaunamos iš komercinių patalpų nuomos sudaro apie 62 proc. visų neaviacinių pajamų oro uostuose.

Monika Grigutytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button