Dažną žavi lėktuvai, aviacija ir, atrodytų, visai kitoks oro uoste vykstantis gyvenimas, tačiau nedaug kas žino, kad jį reguliuoja atskiras skrydžių valdymo centras. Kaip atrodo šio darbo užkulisiai?

Lietuvos skrydžių informacijos rajonas – tai oro erdvė, tvyranti virš šalies sausumos ir dalies Baltijos jūros. Ją kerta apie 40 tranzitinių maršrutų, vienu metu Lietuvos oro erdvėje jais skrenda apie 30 orlaivių. Šį niekada nenutrūkstantį procesą kontroliuoja ir valdo žmonės, dirbantys skrydžių valdymo centre.

„Atsitinka nestandartinių ir standartinių atvejų, kai reikia padėti pilotams spręsti situacijas. Čia suplaukia visa informacija apie tai, kas vyksta oro erdvėje, ir jeigu tik kažkas vyksta ne taip, mes pradedame savo darbą – aiškinamės ir sprendžiam. Jeigu įvyktų orlaivio avarija, kritimas, tai iš čia būtų vykdoma operacija, telkiamos pajėgos, kreipiamasi į kaimynines valstybes arba atvirkščiai“, – pasakoja Aeronautikos gelbėjimo koordinacinio centro vadovas Vytautas Vaižmažis.

Operacinės veiklos departamento vadovas Nerijus Maleckas taip pat papasakojo, kiek skrydžių valdymo centras skirtingais periodais aptarnauja orlaivių.

„Tai vienintelis centras, valdantis oro eismą virš visos Lietuvos teritorijos. Šis centras aptarnauja tranzitinius orlaivius, kurie skrenda virš Lietuvos teritorijos, taip pat orlaivius, kurie atvyksta ir išvyksta. Bendras statistinis rodiklis – virš 230 tūkstančių orlaivių. Centre per dieną vasaros laiku yra aptarnaujama apie 800 orlaivių, o žiemos periodu – apie 500“, – sako N. Maleckas.

Daugiau apie tai – Audros Avižiūtės reportaže čia.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist