Transportas

M. Skuodis: ieškome būdų, kaip dėl kelio Vilnius–Utena žingsnius žengti jau dabar, taip pat numatant plėtrą ateityje

Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina, kad dėl kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijos darbų šiuo vyksta galimo priešprojektinio pasiūlymo pasirinkimas. Ministras pabrėžia, kad galimus magistralės atnaujinimo darbų planus stengiamasi subalansuoti taip, kad šie prasidėtų kaip įmanoma greičiau, kartu pasiliekant galimybes ateityje šį kelią platinti.

„Patikėkit, jeigu galėčiau, aš jau jį būčiau sutvarkęs. Pats važiuoju, pats matau. Tai yra blogiausios būklės kelias. Kaip aš sakau, Lietuvos gėda“, – antradienį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus Seime kalbėjo M. Skuodis.

Ministras teigia pirmadienį turėjęs susitikimą su priešprojektinius kelio statybos darbų pasiūlymus rengiančia įmone, siekiant apsispręsti, kokios apimties turėtų būti magistralė.

 

„Geriausias variantas būtų platus, ne vienos juostos. Bet kad tai padarytume, mums reikia pradėti žemės paėmimo procedūras. Žemės paėmimo procedūros užtruktų 3–5 metus iki statybų“, – aiškino jis.

M. Skuodis sako, kad artimiausiu metu pažangą dėl rekonstrukcijos darbų planuojama pristatyti ir pačiame Utenos mieste. Ministerija, pasak jo, siekia rasti subalansuotą sprendimą, leisiantį kuo greičiau pradėti būtiniausius darbus, kartu neužkertant galimybės ateityje magistralę išplėsti.

„Mes ieškome būdų, kaip žengti tam tikrus žingsnius čia ir dabar, numatant plėtrą ateityje“, – tikino ministras.

 

Magistralė Vilnius–Utena yra viena pagrindinių šalies transporto arterijų, vedančių iš sostinės į aplinkines savivaldybes. Kelias A14 Vilnius–Utena – vienas problemiškiausių Lietuvoje. Tai bene vienintelis kelias su cementbetonio danga, kuri yra susidėvėjusi, deformuota ir kelia pavojų eismo saugai.

Kelio rekonstrukcijos darbai bus vykdomi 5 etapais. Pirmuosius rangos darbus numatoma pradėti ruože nuo 93,65 iki 95,60 km 2022 m. trečio ketvirčio pabaigoje, dabar, kaip nurodoma Susisiekimo ministerijos pranešime, vyksta šio ruožo techninio projekto parengimas. Šiuo metu rengiami kitų ruožų priešprojektiniai sprendiniai. 2022 metų pradžioje bus parengtos alternatyvos ir skelbiami konkursai techniniams projektams parengti.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas

Akmens amžiuje gal gyvenam, kad kelio sutvarkyt nesugeba? Tik plepa, plepa.

SII

Ieškokite būdų kaip priversti Vilniaus savivaldybę sukurti pirmumo teise važiuojančio transporto linijas urbanizuotoje teritorijoje (esame vienintelis miestas ES, kuris jų neturi ir neplanuoja), o ne toliau automobilizuoti užmiesčius, nevykėlių gvardija.

...

Nepataikei į temą kažkaip.

Uteniškis

Pervažiuok šiuo keliu ir jei ratai liks vietoj būsi labai vykėlis😃

k1_

neužteks paspirtuko baterijos jam iki to kelio nuvažioti

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button