Kovo 15 dieną startavo registracija į gausiausias pasaulyje multi-sporto varžybas „Vilnius Challenge“.

Varžybų organizatoriai kasmet ragina pradėti vasarą aktyviai ir energingai, tad jau tradicija tapo ir renginio data – pirmasis vasaros šeštadienis. Šiais metais dalyviai prie „Vilnius Challenge“ starto linijos rikiuosis birželio 3 dieną. Apie „Vilnius Challenge“ istoriją, dabartį ir viziją kalbame su varžybų idėjos autoriumi Vyteniu Benečiu.

Pristatykite trumpai, kas yra „Vilnius Challenge“, kuo šis renginys išskirtinis?

„Vilnius Challenge“ išskirtinis tuo, kad apima visą puokštę disciplinų: orientavimosi sportą, bėgimą, važiavimą dviračiais, vandens rungtis, alpinistinius iššūkius , galvosūkius bei kitas netikėtas rungtis, pavyzdžiui – požemius. Kiekvienas dalyvis, nepriklausomai, kokio sudėtingumo trasą pasirinks, gaus tikrą ir unikalią multi-sporto patirtį.

Šiemet minėsite devintą „Vilnius Challenge“ gimtadienį. Kokie pokyčiai buvo labiausiai juntami kasmet organizuojant renginį?

Prieš devynerius metus, kai multi-sportas Lietuvoje iš idėjos tapo realybe, buvo sunku prognozuoti į ką šis renginys išaugs, koks taps, kas bus jo dalyvis. Per tuos metus Lietuvoje ne vien smarkiai išpopuliarėjo sveikos, aktyvios gyvensenos kultūra, bet matome vis daugiau įvairių daugiašakio sporto renginių: duatlonų, triatlonų, akvatlonų. Akivaizdu, kad geografija taip pat plečiasi: multi-sportas keliasi iš didmiesčių į įvairius Lietuvos miestus ir miestelius. Jaučiuosi bent šiek tiek prisidėjęs aktyvaus gyvenimo būdo skatinimo Lietuvoje.

 

Pasikeitė ir renginio dalyvio paveikslas, ir konkurencinė aplinka. Su puikia komanda esame surinkę gausų patirties bagažą, kuris leidžia renginiui augti ir tobulėti. Stebime įvairių, ypač nestandartinių varžybų, tendencijas užsienyje, į Lietuvą atvežame naujus projektus, pavyzdžiui pernai pristatytą „Swimrun Trakai“.

Kuo skiriasi multi-sporto renginiai Lietuvoje ir užsienyje?

Lietuviai labai drąsūs žmonės. Populiariausios užsienyje vykstančios multi-sporto varžybos „XPD“, „Raid in France“, „Itera“, „GODZone“, „Expedition Africa“ dažnai vyksta net kelias dienas, o jose dalyvauja vien profesionalūs sportininkai. Jų trasos yra žmogaus galimybių ribų išbandymas. Aktyvios gyvensenos entuziastų dažniausiai tokiuose renginiuose nesutiksi. O štai pas mus paveikslas kitoks – trasos trumpesnės, paprastesnės, tačiau ir išbandyti multi-sportą gali bei ryžtasi įvairaus fizinio pajėgumo dalyviai. Tai ir yra „Vilnius Challenge“ išskirtinumas ir grožis. Būtent todėl dalyviams siūlome rinktis net iš 4 skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasų.

Kokios naujovės šiais metais pasitiks varžybų dalyvius?

Šiemet dalyvius kviesime į naują varžybų centrą, kuris įsikurs prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. Kasmet kuriame naujas renginio trasas, tad varžybų centras yra vienas iš kertinių elementų, leidžiančių dalyvius nuvesti į netikėtas sostinės erdves. Pernai nemažą trasų dalį sudarė žalieji Vilniaus plotai, tad šiemet vėl norime sugrąžinti daugiau urbanistinių elementų.

Ko tikitės artėjant renginio dešimtmečiui?

Kažkada girdėjau tokią pastabą: „Jeigu Vilnius Challenge atlaikys 5 metus, tai yra dėmesio vertas renginys, jei 10 – atrastas sėkmes receptas“. Tikiuosi greitu metu pavyks išnarplioti ir atskleisti tą sėkmės formulę, o kol kas intensyviai ruošiamės šių metų nuotykiams.

„Vilnius Challenge“ – pirmosios miesto multi-sporto varžybos Lietuvoje. 2009 metais startavusios varžybos sutraukė 250 dalyvių, kurie jėgas išbandė 20 km ir 60 km trasose. Šiais metais tikimasi pritraukti ~1500 multi-sporto entuziastų, kurie varžysis keturiose skirtingo ilgio bei sudėtingumo trasose. „Vilnius Challenge 2017“ vyks birželio 3 dieną, o varžybų centras įsikurs prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“.

Užsiregistruoti į „Vilnius Challenge“ galima čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist