Sausio 14 d., šeštadienį, 12 val. Vilniuje jau dvidešimt šeštą kartą vyks tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Devynių kilometrų ilgio bėgimo trasa prasidės nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidrieks Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto.

Prieš bėgimą visų mūsų šalies regionų, karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padės gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgimo pabaigoje bus padėta gėlių prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Nuo 1992 metų organizuojamas bėgimas nuolat sutraukia gausų dalyvių būrį. Pernai (2016-aisiais metais) organizuotame XXV-jame pagarbos bėgime dalyvavo daugiau kaip 4000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Gruzijos, Ispanijos bei JAV. Dalyvių gausumu renginyje išskyrė Lietuvos kariuomenes Sausumos pajėgos – 1 tūkst. 295 dalyviai.

Šis pagarbos bėgimas – nėra varžybos, jame nesiekiama išaiškinti nugalėtojų ir prizininkų. Visiems bėgimo dalyviams, sėkmingai įveikusiems 9 km nuotolį, įteikiami atminimo medaliai.

Pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ programa

11:40 val. prieš bėgimą Antakalnio kapinėse vyks žuvusiųjų už Lietuvos laisvę gynėjų pagerbimo ceremonija. Jos metu šalies regionų atstovai, bėgimo organizatoriai, kariai ir svečiai padės gėlių ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų.

11:50 val. Bėgimo organizatorių ir svečių sveikinimas susirinkusiems bėgikams.

12.00 val. XXVI tradicinio tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu” startas.
Devynių kilometrų ilgio bėgimo trasa prasidės nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidrieks Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto.

13.10 val. Finišavusių dalyvių apdovanojimo ceremonija.
13.20 val. Gėlių padėjimas prie Vilniaus televizijos bokšto memorialinės sienos.

Minėtu laiku numatomas trumpalaikis eismo ribojimas ir viešojo transporto vėlavimai bėgimo trasoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist